Kúpiť pôdu už môže aj ten, kto nie je SHR, farmárska spoločnosť či farmárske družstvo

Ak uvažujete nad kúpou pôdy ste na správnej adrese. Zaoberáme sa aj „poľnohospodárskym“ právom a zabezpečovaním nákupu pôdy pre našich klientov. Túto službu sme pre našich klientov vedeli zabezpečiť aj v rokoch  2014 – 2018, kedy bol proces z dôvodu účinnosti zákona o nadobúdaní vlastníctva k poľnohospodárskej pôde veľmi náročný. V tomto období mal iný subjekt ako družstvo, farmárska spoločnosť či samostatne hospodáriaci roľník (SHR) len veľmi obmedzené možnosti ako získať vlastníctvo k poľnohospodárskej pôde vo výmere nad 2000 tis. m2 v extraviláne. Avšak, aj vtedy sme vedeli nájsť „možnosti ako sa kúpa pozemku dala zrealizovať. “

Všetky informácie ako prebiehala kúpa poľnohospodárskej pôdy pred 11.2.2019 a ako sa môže sprísniť v budúcnosti sa dočítate v článku na našom blogu: Na kúpu poľnohospodárskej pôdy je v roku 2019 ten správny čas

Kúpa pôdy "dnes"

Ako prebieha kúpa pôdy v roku 2019 a čo je dôvodom zjednodušenia celého procesu si môžete prečítať tu: Kúpa a predaj pôdy v roku 2019Je len otázkou času, kedy zákonodarca opätovne vytvorí resp. modifikuje súčasnú právnu úpravu tak, že opätovne obmedzí prevoditeľnosť poľnohospodárskej pôdy, avšak už v súlade s ústavou. 

Ak chcete kúpiť pôdu nemusíte ísť k notárovi ani na matriku

Naša advokátska kancelária môže realizovať prevody poľnohospodárskych pozemkov prostredníctvom autorizácie zmluvy, čo v praxi znamená overenie totožnosti účastníka prevodu bez prítomnosti notára. Advokát teda môže s autorizačnou knihou a samotnou zmluvou navštíviť účastníka prevodu aj u neho doma vo večerných hodinách aj cez víkend. To je nesporná výhoda najmä pri vysporiadaní parcely, ktorú vlastní aj desať subjektov (v praxi je nesmierne komplikované chodiť s každým účastníkom k notárovi v pracovné dni). 

Kúpu pôdy a zápis do katastra nechajte na advokáta s poistením

Právne služby za odmenu, vrátane spisovania listín o právnych úkonoch a zastupovanie pred štátnymi orgánmi, môže poskytovať len advokát. Len ten je autorizovaným subjektom s licenciou. Ak „to robí“ niekto bez takejto licencie, tak to uskutočňuje neoprávnene. Riskuje tak trestné stíhanie za neoprávnené podnikanie v zmysle § 251 Trestného zákona. Je to teda na Vás, či budete „riskovať opletačky“ s políciou, ktorá v poslednom čase zaznamenala množstvo trestných oznámení od Slovenskej advokátskej komory zameraných práve voči takýmto konaniam. 

Radi by ste kúpili poľnohospodársku pôdu? Poradíme vám.

Zavolajte nám na tel. číslo 0238 102 974 alebo napíšte email na: info@maronekpartners.sk

Ako prebieha spolupráca s nami

 1. Telefonicky na tel. čísle: +421 238 102 974 alebo prostredníctvom formulára nižšie nás kontaktujte.
 2. Po akceptácii cenovej ponuky sa dohodneme na termíne Vašej návštevy u nás v kancelárii.  
 3. Na základe Vašej predstavy a dodaných údajov pripravíme dokumenty potrebné na prevod nehnuteľnosti a zápis do katastra nehnuteľností. 
 4. Dokumenty podpíšete v sídle našej advokátskej kancelárie, prípadne na inom mieste a v čase, ktoré si vyberiete. Prídeme som zmluvou za Vami. Ďalej sa už o nič nestaráte.
 5. Vybavíme Vám prepis nehnuteľnosti na katastri.
 6. Odovzdáme Vám všetky dokumenty spolu s faktúrou, ktorú v lehote splatnosti uhradíte.
 7. V prípade vášho záujmu Vám pomôžeme s inými právnymi službami o ktoré budete mať záujem.

Prečo využiť pri kúpe pôdy práve naše služby

 • Máme oprávnenie na poskytovanie právnych služieb - nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu", ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Máme bohaté skúsenosti a prax v oblasti predaja a nákupu poľnohospodárskej pôdy. Taktiež zastupujeme a pomáhame klientom pri vysporiadaní pozemkov v správe Slovenského pozemkového fondu, resp. iného štátneho orgánu. 
 • Legislatívu a dianie v tejto oblasti intenzívne sledujeme. Dokonca aj pri obmedzeniach, ktoré platili do 11.2.2019 sme vedeli našim klientom pomôcť s odkupom pôdy. Aj keď to bolo náročné a zdĺhavé, ale ako píšeme v časti o nás – vždy hľadáme cestu ako sa to dá a ako je možné zrealizovať záujmy našich klientov.
 • Pôda, lesy, príroda je nám blízka - služby spojené s predajom pôdy neberieme len ako „ďalší biznis“. Nesmierne nás teší, ak kúpená pôda slúži na zmysluplné projekty.  Dôkazom toho je aj naša mimoprávna činnosť a revitalizácia ekologického sadu na Myjavských kopaniciach
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť väčšinu služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.

Pri kúpe pozemkov pre vás môžeme zabezpečiť

 • Oslovenie majiteľa so záujmom o kúpu pôdy – ponukové konanie 
 • Príprava kúpno – predajnej zmluvy a odkomunikovanie celého procesu
 • Poradenstvo spojené s kúpou/predajom pôdy, ocenenie pôdy ( cez spolupracujúceho partnera )
 • Zastupovanie pred katastrom nehnuteľností a zabezpečenie zápisu v katastri
 • Autorizácia zmlúv – prídeme a overíme dokumenty u Vás, nemusíte chodiť k notárovi či na matriku
 • Úspora správnych poplatkov
 • Know how – našej advokátskej kancelárie v tejto oblasti 

Cena za prípravu dokumentácie od 247 €

Cenu za právne služby a poradenstvo pri predaji či kúpe pôdy je vždy individuálna a závisí od toho, aké služby budete od nás presne vyžadovať a aká je vaša konkrétna situácia. Každý obchodný prípad je individuálny. Orientačne pri menších výmerách a menšom počte parciel bez autorizácie zmluvy sa cena pohybuje v rozmedzí okolo 247 – 347€. Oslovte nás a radi vám obratom pripravíme presnú a záväznú rýchlu cenovú ponuku.

< >

Čo o nás hovoria naši klienti

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Mám záujem o kúpu / predaj poľnohospodárskej pôdy

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.