Akcionárska dohoda počíta so všetkými alternatívami – nechajte si ju pripraviť

Čo sa stane, ak investor chce projekt, ktorý financoval predať, lebo má na stole neopakovateľnú ponuku, avšak na druhej strane „autor“ projektu, nechce „svoje dieťa“ predať ? Pre takéto prípady je dobrá prevencia, a teda vopred stanoviť riešenie, keď takýto prípad nastane. Od 1. januára 2017 máme novú právnu formu jednoduchej spoločnosti na akcie. Práve tento „prototyp“ spoločnosti vkladá do právnych vzťahov medzi investormi a „autormi projektov“ právnu istotu, pretože stanovuje právny rámec aj pre prípad napr. práva požadovať prevod akcií, či samotnej spoločnosti od autora projektu. Na spomínanú otázku by sme v prípade, ak „posadíme“ projekt na j. s. a. (jednoduchá spoločnosť na akcie) a dohodneme sa na tom v akcionárskej dohode, odpovedali áno. Vzťahy medzi majiteľmi, akcionármi by sa mali upravovať najmä v akcionárskych dohodách, ktoré poskytujú riešenia pre prípady, ktoré môžu nastať v budúcnosti. 

Vedeli ste že: Naša advokátska kancelária zabezpečila prípravu dokumentácie a založenie historicky prvej j. s. a. na Slovensku a od vtedy sme založili niekoľko ďalších. 

Právne vzťahy s ohľadom na ekonomiku a dane – treba myslieť na všetko

Založenie spoločnosti, či už je to jednoduchá spoločnosť na akcie, akciová spoločnosť alebo len s. r. o. alebo akejkoľvek inej, však nie je len o práve, ale aj o ekonomike a daniach. Tie môžu byť navyše ešte dôležitejším faktorom, ako samotné právne ošetrenie problematiky. Z praxe nám vyplynulo, že práve dane, odvody, celková platobná zaťaženosť podnikateľa štátom je najčastejším motívom zakladania inej, druhej spoločnosti či zmeny právnej formy podnikania. Výhodou je, že v našom tíme máme 4 účtovníkov, takže vieme v záujme čo najlepšieho riešenia „spájať“ právo, ekonomiku i dane. Práve tento faktor by mal posúdiť ten, čo spoločnosť pre klienta zakladá, aby nezakladal niečo, čo klient nepotrebuje, ale zakladal to, čo klientovi vzhľadom na jeho preferencie a motív pomôže.

Máte záujem o konzultáciu a poradenstvo ?

Kontaktujte nás na tel. čísle 0238 102 974 alebo prostredníctvom emailu: info@maronekpartners.sk

Prečo využiť služby našej Advokátskej kancelárie

 • Máme oprávnenie na poskytovanie právnych služieb- nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu, ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • S poradenstvom pri výbere správnej formy podnikania a vhodného zmluvného mechanizmu máme bohaté skúsensti
 • Založili sme historicky úplne prvú j. s. a. na Slovensku a aj niekoľko ďalších
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť veľa služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.

Ako prebieha spolupráca s nami

Fáza 1 – Príprava analýzy a návrh riešenia 

 1. Na základe Vašej predstavy a dodaných údajov Vám pripravíme cenovú ponuku na vypracovanie analýzy, ktorá navrhne postupnosť krokov ako čo najlepšie zastrešiť Váš projekt.
 2. Po akceptácii cenovej ponuky pripravíme analýzu s odporučením ako „ďalej“ postupovať.  
 3. Odovzdáme Vám všetky dokumenty. 

Fáza 2 – Uskutočnenie riešenia

 1. V prípade Vášho záujmu Vám  pomôžeme s realizáciou navrhnutého riešenia.
 2. Založíme vám Vami vybranú jednoduchú akciovú spoločnosti, akciovú spoločnosti či európsku akciovú spoločnosť, resp. inú korporátnu štruktúru.
 3. Pripravíme zmluvy s odberateľmi a dodávateľmi.
 4. Ošetríme duševné vlastníctvo atď. 
< >

Čo o nás hovoria naši klienti

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Mám záujem o pomoc pri príprave zmlúv medzi investorom a startupistom

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.