Najskôr previerka majetku dlžníka a až potom súdny spor

Pre úspešné vymoženie pohľadávky nestačí dnes len výhra na súde (a teda previerka, či s klientom na súde „unesieme spoločne“ dôkazné bremeno), ale aj dôsledná analýza majetku dlžníka a jeho preverovanie počas celého súdneho sporu. Inak môže nastať „ v praxi sa často vyskytujúca skutočnosť“, že klient síce na súde vyhral, avšak dlžník už majetkom nedisponuje. V takom prípade je vymoženie pohľadávky veľmi komplikované, ak vôbec v praktickej rovine možné. Preto je nevyhnutné pred prevzatím prípadu, ale aj počas jeho zastupovania, dôsledne preverovať stav majetku dlžníka. A nielen stav majetku. Od júla 2016 je „spustený“ napr. tzv. „register exekúcií“. Je vhodné si preveriť dlžníka, akými exekúciami je zaťažený a či vôbec. Logicky je pre veriteľa výhodnejšie, ak jeho dlžník nie je „poznačený“ exekúciou.

Marenie uspokojenia veriteľa dlžníkom

Samozrejme, „netreba nikdy hodiť flintu do žita“. Aj v takýchto prípadoch, existuje možnosť odporovať právnym úkonom, či podať trestné oznámenie za poškodzovanie veriteľa (napr. dlžník previedol majetok na blízku osobu za účelom vyhnúť sa plneniu veriteľovi), možnosť sankcionovať a žiadať náhradu škody od fyzickej osoby konateľa (ak je jeho spoločnosť v dôsledku „jeho činnosti“ bezmajetná).

Chcete vymôcť vašu pohľadávku a máte k tejto službe otázky?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0238 102 974 alebo prostredníctvom emailu: info@maronekpartners.sk

Vymáhanie pohľadávky cez skúsenú AK – správne rozhodnutie

Hľadáte niekoho, kto Vám s tým pomôže? Máte dve možnosti. Zaplatíte menej, „risknete to“ a najmete si na vymoženie pohľadávky „nejaký“ subjekt z internetu bez advokátskej licencie. Druhá je síce o niečo drahšia, avšak klientovi zaručí istotu v právnych vzťahoch, v konaní pred súdom a najmä istotu posúdenia, či má vôbec zmysel Vašu pohľadávku vymáhať. Táto istota je garantovaná aj povinným poistením našej advokátskej kancelárie na poistnú sumu 1,5 mil. eur. A naše skúsenosti? Absolvovali sme stovky vymáhacích konaní, takže sme v tomto segmente „doma“. Stačí si pozrieť naše referencie.

Prečo využiť služby našej Advokátskej kancelárie

 • Máme oprávnenie na poskytovanie právnych služieb- nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu", ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Venujeme sa len pohľadávkam, ktoré majú zmysel 
 • Máme vysokú úspešnosť pri mimosúdnom vymáhaní
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť väčšinu služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.

Postup pri vymáhaní pohľadávky

 1. Na základe dodaných údajov spracujeme posúdenie bonity Vašej pohľadávky. Inak povedané, posúdime, či má vôbec zmysel pohľadávku vymáhať.  
 2. Podpíšete s nami dohodu a udelíte nám splnomocnenie. Podpis je možné zabezpečiť i na diaľku, bez nutnosti osobnej návštevy. 
 3. Dlžníka najprv vyzveme k úhrade mimosúdne, resp. sa s ním skontaktujeme buď osobne alebo telefonicky. 
 4. Ak nebude mimosúdne rokovanie úspešné (úhrada dlhu, splátky, ručenie, zabezpečenie pohľadávky napríklad záložným právom, a iné), tak vec postúpime pred súd a podáme žalobu.
 5. Zvážime aj iné možnosti, ako napríklad iniciovanie konkurzného či reštrukturalizačného konania, podanie trestného oznámenia a iné. 
 6. Klienta zastupujeme aj v exekučnom konaní, resp. v konkurznom alebo v reštrukturalizačnom konaní.
 7. Poskytneme pomoc pri zabezpečení pohľadávky, resp. pomáhame s vymáhaním pohľadávky (Napr. napádame platnosť právnych úkonov, ktorými sa dlžník „zbavoval“ majetku. Odporujeme právnym úkonom, ktorými dlžník svoj majetok zmenšil (darovanie, predaj, zabezpečenie). 
< >

Čo o nás hovoria naši klienti

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Mám záujem o pomoc pri vymáhaní pohľadávky

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.