Registrácia ochrannej známky EÚ na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo je krok, ku ktorému by mal pristúpiť každý podnikateľ, ktorý to s budovaním svojej značky v štátoch EÚ myslí vážne. Vďaka registrácii vašej ochrannej známky dokážete ochrániť vašu firmu, vaše produkty a služby. Investícia do registrácie ochrannej známky je násobne nižšia ako škody, ktoré by mohli nastať, ak si svoju značku a duševné vlastníctvo chrániť nebudete. Registráciu ochrannej zámky EÚ vieme pre Vás zabezpečiť rýchlo a pohodlne.

Okrem toho pre Vás vieme zabezpečiť aj získanie príspevku na registráciu ochrannej známky z Fondu Európskej únie pre malé a stredné podniky (Fond pre MSP)Prostredníctvom Fondu vám môže byť preplatený správny poplatok za registráciu ochrannej známky EÚ do výšky až 75% správneho poplatku najviac však do výšky 1000€. Základný správny poplatok za registráciu ochrannej známky EÚ je 850€ a je v ňom zahrnutá 1 zápisná trieda. Správny poplatok za druhú zápisnú triedu je 50€ a za tretiu a každú ďalšiu zápisnú triedu je 150€. 

Príklad 1: Ak by ste si požiadali o príspevok na ochrannú známku EÚ s jednou zápisnou triedou, kde je správny poplatok 850€ (z toho 75% = 637,50€) ), tak z fondu vám preplatia 637,50€. V tomto prípade Vám preplatia celých 75% z ceny správneho poplatku.

Príklad 2: Ak by ste si požiadali o príspevok na ochrannú známku EÚ s piatimi zápisnými triedami, kde je správny poplatok 1500€ (z toho 75% = 1125€), tak z fondu vám preplatia 1000€. V tomto prípade Vám nepreplatia celých 75% z poplatku, pretože najvyššia suma akú vám z fondu preplatia je najviac 1000€. 

Fond pre MSP je otvorený na obdobie od 22.01.2024 do 06.12.2024, ale má obmedzené množstvo finančných prostriedkov, ktoré budú žiadateľom vyplácané. Môže sa teda stať, tak ako sa stalo aj po minulé roky, že Fond sa vyčerpal skôr ako uplynula doba jeho otvorenia. Z uvedeného dôvodu vám odporúčame registráciu neodkladať a začať proces registrácie už teraz, kým nie je Fond vyčerpaný.

Využitím našich služieb vám tento pomerne zdĺhavý proces zaberie minimum času a energie. Získanie príspevku sme už bezproblémovo zabezpečili pre viacerých našich klientov. Všetko zabezpečíme na kľúč za vynikajúcu cenu. Prečítajte si naše články, kde sa k téme registrácie ochranných známok venujeme podrobnejšie:

Registrácia ochrannej známky EÚ stojí 1697 € a je v nej zahrnuté :

 • Konzultácie pri všetkých úkonoch súvisiacich s registráciou ochrannej známky EÚ
 • Posúdenie rozlišovacej spôsobilosti ochrannej známky navrhovanej na registráciu
 • Príprava dokumentov advokátskou kanceláriou
 • Podanie žiadosti o príspevok z Fondu pre MSP
 • Zrealizovanie platby správneho poplatku za registráciu ochrannej známky EÚ
 • Príprava a podanie prihlášky na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo
 • Podanie žiadosti o vyplatenie príspevku z Fondu
 • Komunikácia s Úradom Európskej únie pre duševné vlastníctvo
 • Prevzatie osvedčenia o registrácii ochrannej známky
 • Odovzdanie všetkých dokumentov

Mám záujem o registráciu ochrannej známky EÚ

Hlavné výhody registrácie ochrannej známky EÚ

 1. Vytvára majetok firmy - vlastníctvo ochrannej známky ® k značke/tovaru, ktorá je medzi zákazníkmi etablovaná a obľúbená výrazne zvyšuje majetok spoločnosti. Spotrebitelia totiž poznajú kvalitu daného produktu/služby a sú ochotní si za túto kvalitu priplatiť. Vlastníctvo ochranných známok ako sú Apple, Google, Microsoft, Facebook, Adidas, Volvo má pre spoločnosti, ktoré ich vlastnia obrovskú hodnotu. Napríklad hodnota značky Apple vo výške 170 miliárd dolárov predstavuje až 21% z trhovej hodnoty Apple 806 miliárd dolárov (údaje k decembru 2017). 
 2. Chráni hodnotu vašej značky v celej EÚ - ak vytvoríte značku, ktorá získa u širokej verejnosti dobré meno a registrujete si ju ako ochrannú známku získate obrovskú konkurenčnú výhodu. Pre spotrebiteľov bude následne omnoho jednoduchšie rozpoznať vaše originálne a kvalitné služby/tovary, ktoré spĺňajú ich očakávania. Tým, že ochranná známka chráni vašu značku, zároveň nepriamo aj zvyšuje jej hodnotu a ceny vami predávaných produktov/služieb.
 3. Definuje vaše práva v celej EÚ - právo používať ochrannú známku a značku ® na zaregistrované tovary a služby má výlučne len jej majiteľ - resp. len iné osoby, ktorým udelí na používanie ochrannej známky licenciu, či súhlas)
 4. Predchádza falšovaniu originálnych značiek, služieb, produktov v celej EÚ - u firiem, ktoré majú registrovanú ochrannú známku a používajú ochrannú značku ® spotrebiteľ veľmi jednoducho rozozná originál od napodobeniny. Zároveň falšovatelia si radšej zvolia a kopírujú produkty a služby, ktoré nemajú registrované ochranné známky a tým sa nevedia tak účinne brániť. 
 5. Jasne definuje pre spotrebiteľa rozdiel medzi originálom a napodobeninou - používať ochrannú značku ® na svojich produktoch a službách,v reklamách, na webových stránka a v korešpondencií môže len majiteľ ochrannej známky. Spotrebiteľ tak ľahko rozpozná či ide o originálny výrobok s príslušnou pre neho známou kvalitou, alebo ide o "napodobeninu" originálneho produktu. 
 6. Zvyšuje vašu právnu istotu v súdnych sporoch  - Bohužiaľ snahy o kopírovanie a vytváranie napodobenín úspešných firiem, tovarov a služieb sú dnes bežným javom. Aj keď možnosť súdiť sa máte aj na základe iných práv, vlastníctvo ochrannej známky k vami zaregistrovaným tovarom a službám vám dáva právnu istotu a násobne zvyšuje vaše šance, že pri ochrane vašich práv uspejete. 
 7. Zvyšuje image značky - Aj keď sa to môže zdať ako maličkosť, uvádzanie značky ® pri vašich tovaroch a službách podvedome zvyšuje image vašej značky a tým aj hodnotu tovaru či služby u spotrebiteľa

Prečo využiť služby našej Advokátskej kancelárie

 • Sme advokátska kancelária - máme oprávnenie na poskytovanie právnych služieb a registrácie ochranných známok - Vy tak neriskujete prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu", ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Získate čas a vyhnete sa byrokracií - dodáte nám údaje a podklady (logo, text sloganu, ...), podpíšete dokumenty a viac sa o registráciu ochrannej známky nestaráte. Všetko zabezpečíme za Vás.
 • Know how, skúsenosti a prax - s registráciami ochranných známok máme bohaté skúsenosti
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť väčšinu služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.
 • Vzdelávame začínajúcich podnikateľov a zdieľame naše vedomosti - Pravidelne sa vyjadrujeme pre rôzne média - Hospodárske noviny, RTVS, TREND, TA3, Zisk Manažment, ktoré isto uznáte oslovujú len expertov v danej oblasti.  Zároveň sme pre vás pripravili sériu ebookov s hodnotnými radami pre začínajúcich podnikateľov.
 • Výhodné balíčky pre začínajúcich podnikateľov - pri poskytnutí kombinácie služieb - založenie firmy + virtuálne sídlo + registrácia ochrannej známky + príprava základnej zmluvnej dokumentácie máte nárok na zľavy 300 - 500€

Extra služby:

 • Spájame právo, ekonomiku a dane - Z praxe vieme, že pohľad právnika, účtovníka a daňového poradcu môže byť diametrálne odlišný. Spolupracujeme s účtovníkmi a daňovými poradcami aby sme pre vás - našich klientov navrhli riešenia, ktoré sú najlepšou kombináciou všetkých týchto pohľadov. 
 • Poradíme s výberom tej správne ochrannej známky - V prípade ak plánujete podnikať po celej EÚ, namiesto národnej ochrannej známky môže byť vhodné registrovať ochrannú známku EÚ. V prípade ak nemá vaša ochranná známka dostatočnú rozlišovaciu schopnosť ako slovná, môžete si registrovať aspoň obrazovú a naopak. Sme tu pre to, aby sme vám odporučili najlepšie riešenie. 
 • Ochránime vás a vašu firmu do budúcna - pripravíme pre vás všetku zmluvnú dokumentáciu so zamestnancami, obchodnými partnermi. Navrhneme zmluvy tak, aby bolo prípadne vymáhanie pohľadávok rýchle a čo najmenej zaťažilo váš cashflow. Ochránime vašu identitu registráciou ochrannej známky, zastúpime vás v prípadných sporoch. Budeme vašim partnerom nielen pri zakladaní firmy ale počas celého vášho podnikateľského života. 

Postupnosť krokov pri registrácií ochrannej známky EÚ

 1. Prejavíte záujem o naše služby a kontaktujete nás telefonicky, mailom, ci prostredníctvom formulára nižšie
 2. Na základe Vašej predstavy a dodaných údajov pripravíme dokumenty potrebné na registráciu Vašej ochrannej známky. 
 3. Dokumenty podpíšete v sídle našej advokátskej kancelárie, kde zabezpečíme prípadne  i prítomnosť notára. Prípadne na diaľku – ak vám to bude viac vyhovovať. Ďalej sa už o nič nestaráte.
 4. Požiadame o pridelenie príspevku. 
 5. Podáme návrh na registráciu vašej ochrannej známky.
 6. Požiadame o vyplatenie príspevku.
 7. Odovzdáme Vám všetky dokumenty .
 8. V prípade vášho záujmu Vám následne pomôžeme s prípravou zmluvnej dokumentácie či inými právnymi službami.
< >

Klienti o nás hovoria:

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Máte otázky k službe Registrácia ochrannej známky EÚ?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0238 102 974 alebo prostredníctvom emailu: info@maronekpartners.sk

Mám záujem o registráciu ochrannej známky EÚ

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.