Na každú firmu je vhodný iný spôsob ukončenia podnikania

Prax a s klientami „odžité“ ukončovanie podnikania nám ukázalo, že najzložitejším je práve posúdenie, či ten ktorý spôsob zrušenia je pre klienta vhodný a pre jeho firmu správny. Ono, ak sa už vyberie spôsob zrušenia, tak sa de facto s malými odchýlkami pokračuje už „po prešlapanom chodníku“, ktorým sme prešli už dávno pred tým ako čítate tieto riadky. 

„Najdôležitejšie pre Vás ako klienta“ je určiť, či sa Vaša spoločnosť dá predať alebo sa zlikviduje, či „skočí“ do konkurzu či „reštruktúry“, podá sa podnet na jej ex offo zrušenie, či sa podá návrh na jej zrušenie súdom, atď. Každá spoločnosť má/mala „svoj vlastný život“, a na každú je vhodný iný typ zrušenia. 

Máte záujem o poradenstvo pri výbere vhodného spoôsobu ukončenia podnikania ?

Kontaktujte nás na tel. čísle 0238 102 974 alebo prostredníctvom emailu: info@maronekpartners.sk

Ako postupovať pri výbere správneho spôsobu zrušenia spoločnosti

Najdôležitejším je zistenie, či spoločnosť má dlhy alebo nie. Ak spoločnosť nemá dlhy, tak treba posúdiť či je možný predaj. Ten je možný ak je firma niečím zaujímavá, má istú pridanú hodnotu, ktorá sa dá predať spolu s firmou. Ak spoločnosť nemá dlhy a je nepredajná, tak prichádza do úvahy jej zrušenie formou likvidácie. Ak má firma dlhy, tak treba posúdiť ich pomer k hodnote majetku firmy, splatnosť dlhov, a od toho určiť, či je nutné podať návrh na začatie konkurzného konania.

Zrušenie spoločnosti je aj o účtovníctve a daniach

Zrušenie spoločnosti, či už eseročky alebo akejkoľvek inej, však nie je len o práve, ale aj o účtovníctve a daniach. Tie môžu byť navyše ešte dôležitejším faktorom, ako samotné právo. Výhodou je, že v našom tíme máme 4 účtovníkov, takže vieme v záujme čo najlepšieho riešenia „spájať“ právo, účtovníctvo i dane.

Prečo využiť služby našej Advokátskej kancelárie

 • Máme oprávnenie na poskytovanie právnych služieb- nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu", ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť väčšinu služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.

Ako prebieha spolupráca s nami

 1. Telefonicky na tel. čísle: +421 238 102 974 alebo prostredníctvom formulára nižšie nás kontaktujte.
 2. Zodpovieme si základné otázky a dohodneme si osobné stretnutie
 3. V závislosti od Vašich odpovedí, stretnutia a Vašich preferencií sa dohodneme na ďalšom postupe
< >

Čo o nás hovoria naši klienti

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Mám záujem o poradenstvo pri výbere správneho spôsobu ukončenia podnikania

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.