Uvažujete nad kúpou poľnohospodárskej pôdy ? Chcete kúpiť byt, dom, či záhradu? Prípadne už pozemok vlastníte ale potrebujete ho vyňať z pôdneho fondu, aby ste mohli stavať? Nemáte čas a chuť a potrebujete zabezpečiť inžiniering a vybavovanie stavebného povolenia na Vašu stavbu? Ak ste odpovedali na ktorúkoľvek z otázok vyššie áno - ste tu správne. 

Pozemky, nehnuteľnosti a služby, ktoré Vám vieme poskytnúť:​

 1. Kúpa poľnohospodárskej pôdy: ak uvažujete nad kúpou poľnohospodárskej pôdy či už pre jej obhospodarovanie alebo pre investíciu, teraz je na realizáciu tohto zámeru ideálne obdobie. Obmedzenia, ktoré platili do februára 2019 pri prevoditelnosti pôdy neplatia a tak je kúpa poľnohospodárskej pôdy po "technickej a právnej stránke" veľmi podobná kúpe bytu či domu. Využite túto príležitosť a nechajte si poradiť od skúsenej advokátskej kancelárie. 
 2. Prevod - predaj nehnuteľnosti: Nákup a predaj nehnuteľnosti je bezpochyby jednou z najväčších investícii v živote každého jednotlivca. V hre sú desaťtisíce či statisíce Eur a pri týchto sumách je na mieste nechať si pripraviť všetku dokumentáciu, prípadne spripomienkovať Vám predložené zmluvy, advokátskou kanceláriou. 
 3.  Zmena druhu pozemku, vyňatie pozemku z pôdneho fondu: Áno - v tomto prípade ide o náročnú vec. Každy, kto sa pokúsil tento proces absolvovať "samostatne" vie o čom píšeme. Áno - aj s využitím našich služieb bude tento proces trvať istý čas, no nie až tak dlho ako keď sa rozhodne pustiť do tejto agendy človek bez predchádzajúcej praxe a právneho vzdelania. 
 4. Inžiniering, stavebné a územné konanie: Rovnako ako vo všetkých bodoch vyššie, pred tým, než sa pustíte do riešenia inžinieringu, stavebného a územného konania "po vlastnej osi" vyžiadajte si cenové ponuky od projekčných firiem, či našej advokátskej kancelárie. Práve vďaka tomu, že vieme čo daný proces obnáša,máme v danej oblasti prax a skúsenosti, na čo sa úrady zameriavajú, čo požadujú, vieme v porovnaní s Vami vďaka systému práce a skúsenostiam zrealizovať všetko podstatné s primeranou investíciou času a energie. Vyžiadajte si cenovú ponuku a uvidíte, že ušetriť svoj čas a využiť služby kvalitnej advokátskej kancelárie je v dnes vo finančných možnostiach väčšiny populácie. 
 5. Zastupovanie pred SPF  - SPF z praxe rozhoduje veľmi dlho a ako podklad k svojmu rozhodnutiu potrebuje nemalé množstvo podkladov, častokrát vrátane znaleckých posudkov. Dobre spracovaná žiadosť so zabezpečením správneho podkladu pre jeho rozhodnutie a správny postup Vám zvýši šance nielen pre kladné rozhodnutie, ale aj „ušetrí“ mesiace a ba možno aj roky, pokiaľ sa dopracujete k „želanému“ výsledku.

Prečo využiť služby našej Advokátskej kancelárie:

 • Máme oprávnenie na poskytovanie právnych služieb - nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu", ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Máme bohaté skúsenosti a prax s komunikáciou s katastrom, pozemkovým úradom či SPF
 • Sledujeme aktuálne zmeny v zákonoch - legislatíva na Slovensku sa neustále mení. "Vzory" na internete platné pred rokom dnes už nemusia byť aktuálne. Nehnuteľnosti majú obrovskú hodnotu, neriskujte odmietnutie zápisu a prípadné komplikácie s tým spojené. 
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť väčšinu služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.

Kontaktný formulár

V prípade ak máte záujem o konzultáciu k službám uvedeným vyššie prosím napíšte nám. Ideálne ak napíšete čo presne máte záujem riešiť a preferovaný čas kontaktu a telefónne číslo. Následne Vás bude kontaktovať právnik s relevantnou praxou v danej oblasti.