Na začiatku podnikania máte určite mnoho otázok na ktoré hľadáte odpovede. U nás ich nájdete. Či už ste "nováčik" a len začínate s podnikaním alebo ste už skúsený podnikateľ či investor. S čím vám dokážeme pomôcť a poradiť? 

Začiatok podnikania a služby, ktoré Vám vieme poskytnúť:

 1. Výber vhodnej právnej formy - poradenstvo: Ak ešte len začínate podnikať, musíte si zvoliť vhodnú formu podnikania. Od roku 2011 sme založili už viac ako 1000 firiem od živností, cez s.r.o., akciové spoločnosti, jednoduché akciové spoločnosti či komanditné spoločnosti. Poznáme výhody/nevýhody každej z týchto právnych foriem. Poradíme Vám s výberom tej správnej pre Vás, prípadne ich kombinácie. Cieľom je vybrať najlepšiu alternatívu pri zohľadnení právnej ochrany, ekonomiky, daní, ako i ochrany majetku a prípadnej škálovateľnosti či možnosti predaja firmy v budúcnosti. 
 2. Založenie firmy: samozrejme po výbere vhodnej právnej formy pre Vás zabezpečíme samotné založenie Vašej novej spoločnosti a jej registráciu na dohodnutých úradoch.
 3. Zmluvná dokumentáciaZaloženie firmy je len začiatok Vašej dlhej cesty. Problémy s úhradou pohľadávok a vôbec vymožením práva zažil zrejme každý. Hodnotu kvalitnej zmluvnej dokumentácie a jej ochrany si dnes uvedomuje väčšina podnikateľov. Áno - kvalitná zmluvná dokumentácia a jej príprava na mieru si vyžaduje investíciu, tá sa Vám však mnohonásobne vráti v prípade sporu s problémovým partnerom. 
 4.  Akvizície, predaj (kúpa) firmy, transakčné poradenstvo: V prípade ak nezakladáte novú firmu, ale máte záujem o rýchlu kúpu už existujúcej spoločnosti vieme Vám pomôcť aj v tejto oblasti. Vieme Vám odporučiť firmy z portfólia našich partnerov, ktorí sa zaoberajú predajom už existujúcich ready made firiem - nových aj starších s.r.o, akciových, firiem už registrovaných k DPH či Európskych akciových spoločností. V prípade nákupu už existujúcej firmy s prevádzkou vieme pre Vás zabezpečiť právny audit danej spoločnosti, a vôbec Vás zastupovať pri bezpečnej kúpe takejto spoločnosti. 
 5. Investor, autor (startupista) a ich spoločné projektyAk sa rozbieha startup a spájajú sa peniaze investora a myšlienka autora je vhodné si už na začiatku dohodnúť "pravidlá hry" čo sa stane ak ... . To výborne umožňuje napríklad akcionárska dohoda v jednoduchej spoločnosti na akcie - najnovšej právnej forme, ktorú je na Slovensku možné založiť od roku 2017. Aj keď je j. s. a. pre "spojenie síl" investora a startupistu vhodná, vo Vašom prípade z určitých dôvodov nemusí byť najlepším riešením. Opäť - skonzultujeme Vaše zámery a odporučíme Vám najlepšie riešenie. 
 6. Registrácia akcií a Centrálny depozitár cenných papierov: V prípade ak sa rozhodnete podnikať pomocou spoločností, ktoré emitujú akcie pomôžeme a zabezpečíme pre Vás aj registráciu akcií u Centrálneho depozitára cenných papierov. 
 7. Registrácia ochrannej známkyOkrem kvalitnej zmluvnej dokumentácie je dôležité chrániť si svoje duševné vlastníctvo aj prostredníctvom registrácie ochrannej známky. Poradíme Vám ktorá z možností národná ochranná známky, ochranná známka EÚ či medzinárodná ochranná známka je pre Vás tá najlepšia a následne zabezpečíme jej registráciu na príslušných úradoch. 

Prečo využiť služby našej Advokátskej kancelárie

 • Máme oprávnenie na poskytovanie právnych služieb - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu, ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Spájame právo, ekonomiku a dane - Z praxe vieme, že pohľad právnika, účtovníka a daňového poradcu môže byť diametrálne odlišný. Spolupracujeme s účtovníkmi a daňovými poradcami aby sme pre vás - našich klientov navrhli riešenia, ktoré sú najlepšou kombináciou všetkých týchto pohľadov. 
 • Myslíme za Vás a v zmluvách a všetkej dokumentácií riešime aj budúce možné scénáre vývoja
 • Máme skúsenosti a bohatú v prax v oblasti zakladania firiem, registrácií ochranných známok či transakčného poradenstva a to vieme zúročiť vo Váš prospech. 
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť veľa služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.
 • Vzdelávame začínajúcich podnikateľov a zdieľame naše vedomosti - Pravidelne sa vyjadrujeme pre rôzne média - Hospodárske noviny, RTVS, TREND, TA3, Zisk Manažment, ktoré isto uznáte oslovujú len expertov v danej oblasti.  Zároveň sme pre vás pripravili sériu ebookov s hodnotnými radami pre začínajúcich podnikateľov.
 • Výhodné balíčky pre začínajúcich podnikateľov - pri poskytnutí kombinácie služieb - založenie firmy, registrácia ochrannej známky a príprava komplexnej zmluvnej dokumentácie máte nárok na výhodnejšie podmienky. 

Kontaktný formulár

V prípade ak máte záujem o konzultáciu k službám, ktoré poskytujeme pri začiatku podnikania prosím napíšte nám. Ideálne ak napíšete čo presne máte záujem riešiť a preferovaný čas kontaktu a telefónne číslo. Následne Vás bude kontaktovať advokát s relevantnou praxou v danej oblasti.