Založenie verejnej obchodnej spoločnosti si vyžaduje odborné vedomosti a prax skúsenej advokátskej kancelárie.  V našej kancelárií sme od roku 2011 zabezpečili založenie viac ako 1000 firiem. V referenciách klienti najviac oceňujú našu odbornosť, rýchlosť komunikácie a osobný prístup. Založením vašej v. o. s. cez nás získate komfort, vyhnete sa byrokracií a ušetríte 50% na súdnych poplatkoch ( 150€ ) a ďalších približne 90€ na súdnych a notárskych poplatkoch. Dokumenty vám pripravia na mieru naši advokáti, nie neosobné online formuláre. Ak aj vy hľadáte najlepší pomer odbornosti, profesionálnych služieb a ceny - ste na správnej adrese.

Cena za založenie v. o. s. 697 € je konečná a je v nej zahrnuté:

 • Konzultácia právnika z našej AK
 • Príprava všetkých dokumentov potrebných pre založenie v. o. s.
 • Zaplatenie súdneho poplatku, ktorý je štandardne 300 €. Využitím našich služieb vďaka el. podpisu ušetríte 150 € na tomto poplatku. 
 • Prítomnosť notára v sídle našej kancelárie pri podpise dokumentov - nemusíte nikam chodiť.
 • Komunikácia so živnostenským úradom – konzultácia, ohlásenie a prevzatie osvedčenia o živnostenskom oprávnení resp. iného podnikateľského oprávnenia.
 • Ohlásenie živností cez elektronický podpis vďaka čomu pri založení v. o. s. s 15 predmetmi podnikania ušetríte na poplatkoch 75 €.
 • Vypracovanie a podanie návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra.
 • Prevzatie potvrdenia o vykonaní zápisu spoločnosti a výpisu z obchodného registra.
 • Registrácia spoločnosti pre daň z príjmov právnických osôb.

Máte otázky k službe Založenie v. o. s. ?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0238 102 974 alebo prostredníctvom emailu: info@maronekpartners.sk

​Verejná obchodná spoločnosť (v. o. s.) je tzv. osobnou spoločnosťou

Verejná obchodná spoločnosť (v. o. s.) je tzv. osobnou spoločnosťou, čiže na rozdiel od kapitálových spoločností, akými sú napríklad spoločnosť s ručením obmedzeným alebo akciová spoločnosť, netreba skladať vklady a vytvárať základné imanie. Na druhej strane majitelia verejnej obchodnej spoločnosti ručia za záväzky tejto spoločnosti celým svojím súkromným majetkom, čo neplatí zase pri kapitálových spoločnostiach.

Na založenie v. o. s. je potrebná dohoda medzi dvoma osobami

Na založenie verejnej obchodnej spoločnosti je nevyhnutná dohoda o založení tejto právnej formy podnikania minimálne medzi dvoma osobami. Tieto osoby môžu byť fyzické, ale i právnické. V praxi môže nastať prípad, kedy jeden podnikateľ založí verejnú obchodnú spoločnosť. Išlo by o prípad keby disponoval jednoosobovou „eseročkou“ s ktorou by ako fyzická osoba podpísal spoločenskú zmluvu o založení verejnej obchodnej spoločnosti.

Vzhľadom k tomu, že spoločníci v. o. s. ručia sa záväzky tejto spoločnosti spoločne a nerozdielne, tak zákon obmedzuje možnosť spoločníka participovať na činnosti verejnej obchodnej spoločnosti tak, že fyzická alebo právnická osoba môže byť spoločníkom len v jednej takejto spoločnosti. Podnikateľ by však napríklad mohol v jednej v. o. s. vystupovať ako fyzická osoba, v ďalšej ako s. r. o., v ďalšej ako a. s., čiže v konečnom dôsledku by mohla tá istá osoba disponovať cez svoje iné spoločnosti vo viacerých verejných obchodných spoločnostiach.

Výhody podnikania formou v. o. s.

 • Nemusíte pri jej zakladaní disponovať základným imaním.
 • Ak ju založia dve eseročky, tak ich majitelia prakticky neručia za zaväzky v. o. s.

Prečo si založiť firmu cez našu Advokátsku kanceláriu

 • Máme oprávnenie na zakladanie firiem - nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu", ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Získate čas a ušetríte si energiu - dodáte nám údaje (majiteľ, konateľ, sídlo,...), podpíšete dokumenty a viac sa o založenie firmy nestaráte. Všetko zabezpečíme za Vás.
 • Založíme vašu firmu rýchlo a bez starostí - využijeme k tomu naše skúsenosti, ktoré sme získali vďaka založeniu viac ako 1000 spoločností. To nás radí medzi kancelárie s praxou a skúsenosťami v tejto oblasti.
 • Ušetríte viac ako 240€ na poplatkoch štátu - Náklady na založenie v. o. s. cez nás alebo svojpomocne sú prakticky rovnaké. Odmena pre nás sú peniaze, ktoré vám vďaka elektronickému podpisu ušetríme na súdnych (150€), živnostenských a notárskych ( cca 90€) poplatkoch.
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť väčšinu služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.
 • Vzdelávame začínajúcich podnikateľov a zdieľame naše vedomosti - Pravidelne sa vyjadrujeme pre rôzne média - Hospodárske noviny, RTVS, TREND, TA3, Zisk Manažment, ktoré isto uznáte oslovujú len expertov v danej oblasti.  Zároveň sme pre vás pripravili sériu ebookov s hodnotnými radami pre začínajúcich podnikateľov.
 • Výhodné balíčky pre začínajúcich podnikateľov - pri poskytnutí kombinácie služieb - založenie firmy + virtuálne sídlo + registrácia ochrannej známky + príprava základnej zmluvnej dokumentácie máte nárok na zľavy 300 - 500€

Extra služby:

 • Spájame právo, ekonomiku a dane - Z praxe vieme, že pohľad právnika, účtovníka a daňového poradcu môže byť diametrálne odlišný. Spolupracujeme s účtovníkmi a daňovými poradcami aby sme pre vás - našich klientov navrhli riešenia, ktoré sú najlepšou kombináciou všetkých týchto pohľadov. 
 • Poradíme s výberom tej správne formy - Aj keď je v. o. s. používaná právna forma, nemusí byť pre váš podnikateľský zámer najvhodnejšia. Radi poradíme a posúdime, prípadne vám odporučíme inú právnu formu. Máme skúsenosti so zakladaním všetkých právnych foriem od s.r.o, a.s., SE, k.s., v.o.s. či organizačných zložiek. Naša kancelária patrí k priekopníkom, nebojíme sa nových prístupov a založili sme historicky prvú j. s. a. na Slovensku. 
 • Pripravíme nadštandardnú spoločenskú zmluvu - V prípade viacerých spoločníkov vám pripravíme kvalitnú spoločenskú zmluvu, ktorá bude riešiť všetky budúce možnosti a nastaví "pravidlá hry" do budúcna. 
 • Ochránime vás a vašu firmu do budúcna - pripravíme pre vás všetku zmluvnú dokumentáciu so zamestnancami, obchodnými partnermi. Navrhneme zmluvy tak, aby bolo prípadne vymáhanie pohľadávok rýchle a čo najmenej zaťažilo váš cashflow. Ochránime vašu identitu registráciou ochrannej známky, zastúpime vás v prípadných sporoch. Budeme vašim partnerom nielen pri zakladaní firmy ale počas celého vášho podnikateľského života. 

Postup pri zakladaní v. o. s.:

 1. Po konzultácií, akceptácií cenovej ponuky a obdržaní podkladov pripravíme zakladateľské dokumenty Vašej v. o. s.
 2. Dokumenty podpíšete v sídle našej advokátskej kancelárie, kde zabezpečíme aj prítomnosť notára. Prípadne dokumenty podpíšete na „diaľku“ – ak Vám to bude viac vyhovovať. Po odovzdaní do našich rúk sa už o založenie v. o. s. viac nestaráte.
 3. Zabezpečíme zápis Vašej v. o. s. do Obchodného registra a registráciu na daňovom úrade pre DIČ.
 4. Odovzdáme Vám všetky dokumenty - osobne alebo poštou.
 5. V prípade Vášho záujmu Vám vieme poskytnúť ďalšie služby 
< >

Čo o nás hovoria naši klienti

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Mám záujem o založenie v. o. s.

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.