Kto musí podať návrh na začatie konkurzného konania

Návrh na začatie konkurzného konania spoločnosti musí štatutárny orgán podať v prípade, ak je spoločnosť v úpadku. To znamená, že buď voči spoločnosti smerujú aspoň dve pohľadávky rôznych veriteľov, od ktorých splatnosti uplynulo viac ako 30 dní alebo hodnota splatných záväzkov spoločnosti presahuje hodnotu majetku spoločnosti. Ak by spoločnosť evidovala majetok aspoň v hodnote stanovenej vyhláškou, tak súd ustanoví konkurzného správcu a vyhlási na spoločnosť konkurz.

Musíte podať návrh na začatie konkurzného konania a máte otázky?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0238 102 974 alebo prostredníctvom emailu: info@maronekpartners.sk

Prečo využiť pri podaní návrhu na začatie konkurzného konania naše služby

 • Na poskytovanie právnych služieb máme oprávnenie - nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou", ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu, ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Máme skúsenosti a prax vo vecí podávania návrhov na začatie konkurzného konania
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť väčšinu služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.

Využite služby odborníkov:

Problematike zániku obchodných spoločností sa venujeme na najvyššej profesionálnej a odbornej úrovni od roku 2011. Dôkazom je nespočetné množstvo zverejnených článkov na našom blogu, v Hospodárskych novinách ale aj iných médiach. Zároveň hlavný partner našej advokátskej kancelárie JUDr. Ján Marônek  získal ako málokto na Slovensku titul doktora práv z problematiky zrušenia a zániku obchodných spoločností. Využiť naše služby pri ukočení podnikania vašej firmy je správne rozhodnutie. 

< >

Čo o nás hovoria naši klienti

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Ako prebieha vyhlásenie konkurzu s využitím našich služieb

 1. Prejavíte záujem o naše služby - kontaktný formulár alebo telefonicky na tel. čísle:  0238 102 974
 2. Konzultácia - zodpovieme všetky vaše otázky spojené s konkurzom
 3. Začiatok spolupráce + úhrada faktúry 
 4. Odovzdáte nám podklady - prepošlete resp. odovzdáte nám údaje potrebné k príprave dokumentov 
 5. Podpis dokumentov - po obdržaní podkladov zabezpečíme prípravu dokumenty, ktoré podpíšete buď v sídle našej firmy pred notárom alebo na základe inštrukcií v mieste vášho bydliska. 
 6. Podáme návrh na začatie konkurzného konania.
 7. Zastupujeme Vás v konkurznom konaní na základe plnej moci.

Mám záujem o službu Konkurz spoločnosti

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.