Spoločnosť môže byť „pohltená“ inou slovenskou spoločnosťou, ktorá prevezme imanie a záväzky zanikajúcej spoločnosti. Na základe tohto kroku dochádza k výmazu zanikajúcej spoločnosti z obchodného registra. Preberajúca spoločnosť sa stane právnym nástupcom zanikajúcej spoločnosti bez toho, aby sa musela vykonať likvidácia zanikajúcej spoločnosti. Ide o spôsob ukončenia podnikania, vhodný najmä vtedy, ak má podnikateľ viacero spoločností, ktoré už nechce používať. Môže ich „sfúzovať“ do jednej.

Ďalšie výhody fúzie spoločností

Podstata fúzie firiem spočíva najmä v uľahčení akvizícii v prípade prebratia inej konkurenčnej spoločnosti. Fúzia môže byť aj vhodný ekonomický nástroj. Prostredníctvom nej sa môže zvýšiť vlastné imanie, lepšie žiadať o úver. Taktiež môže znižovať bežné prevádzkové výdavky podnikateľa (Napríklad, ak podnikateľ postupne založil 5 menších firiem a všetky sú platitelia DPH, tak podáva každý mesiac 5 daňových priznaní k DPH, 5 daňových priznaní na konci roka,  atď. Spojením – sfúzovaním týchto 5 firiem do jednej mu odpadne množstvo administratívnych povinností a v konečnom dôsledku môže ušetriť aj na daniach).


Máte otázky k službe fúzia firiem?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0238 102 974 alebo prostredníctvom emailu: info@maronekpartners.sk

Prečo využiť naše služby pri fúzií firiem

 • Máme oprávnenie na vykonávanie fúzií firiem za odmenu - nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu", ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Máme s fúziami bohaté skúsenosti a aj od poslednej novely sme už niekoľko realizovali
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť väčšinu služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.
 • Vzdelávame začínajúcich podnikateľov a zdieľame naše vedomosti - Pravidelne sa vyjadrujeme pre rôzne média - Hospodárske noviny, RTVS, TREND, TA3, Zisk Manažment, ktoré isto uznáte oslovujú len expertov v danej oblasti.  Zároveň sme pre vás pripravili sériu ebookov s hodnotnými radami pre začínajúcich podnikateľov.

Rozdiel medzi fúziou a likvidáciou spoločnosti

Aký je rozdiel medzi zrušením firmy s likvidáciou a bez nej ? V prípade zrušenia firmy s likvidáciou medzi majiteľov spoločnosti rozdeľujeme majetok, ktorý ostane po zrušenej spoločnosti (tzv. likvidačný zostatok). Túto možnosť je vhodné využiť ak vlastníte len jednu spoločnosť a máte záujem o ukončenie podnikania. 

V prípade zrušenia firmy bez likvidácie sa majetok po zrušenej spoločnosti nerozdeľuje medzi jej majiteľov, ale prechádza na inú spoločnosť. Do tejto inej spoločnosti môžu prejsť aj majitelia zrušovanej spoločnosti. Avšak ani nemusia. Vtedy je však nutné uskutočniť tzv. vyrovnanie, v podobe vyplatenia vyrovnávacieho podielu. 

Túto možnosť je vhodné využiť ak máte viacero firiem a chcete znížiť administratívnu záťaž, z viacerých menších firiem chcete vytvoriť jednu "silnú" spoločnosť, ktorá vznikne sfúzovaním menšícz firmičiek. 

Ako prebieha zlúčenie firiem

 1. Po akceptácii cenovej ponuky sa dohodneme na termíne konzultácie. 
 2. Na základe Vašej predstavy a dodaných údajov pripravíme dokumenty potrebné na zlúčenie spoločnosti. 
 3. Dokumenty podpíšete v sídle našej advokátskej kancelárie, kde zabezpečíme i prítomnosť notára. Prípadne na diaľku – ak Vám to bude viac vyhovovať. Ďalej sa už o nič nestaráte.
 4. Zlúčenie zapíšeme do obchodného registra a oznámime na daňovom úrade.
 5. Odovzdáme Vám všetky dokumenty.
 6. V prípade Vášho záujmu Vám dodatočne poskytneme iné právne služby.

Mám záujem o fúziu firiem

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.