banner

O nás

Na čo sa sústredíme

Najmä sa právne služby pre podnikateľov. Sprevádzame ich celým „podnikateľským životom“ od založenia ich spoločnosti, po jej správu v podobe ochranných známok, zmlúv, pohľadávok, investícii, projektov až po ukončenie podnikania v podobe zrušenia, či predaja podniku. S podnikaním zahraničných osôb súvisí aj naše poradenstvo a zastupovanie pred cudzineckou políciou vo veci udeľovania pobytov. Podnikateľom pomáhame zamestnávať zahraničné osoby a za týmto účelom im vybavovať povolenia na prácu a pobyt. V poslednej dobe sme sa „rozbehli“ v pozemkom práve, a to nielen v oblasti inžiniering, ale aj prevodov poľnohospodárskej pôdy.

Akí sme

Sme mladí, energetickí, odhodlaní a hlavne kreatívni. Snažíme sa aj v práve hľadať kreatívne riešenia. Bavia nás nové, neštandardné zadania.  Boli sme medzi prvými, ktorí „riešili“ cezhraničnú fúziu. Boli sme medzi prvými, ktorí uskutočňovali štúdie presunu sídla Európskej spoločnosti do inej krajiny EÚ. „Vynašli sme spôsob“ ako spoločnosť registrovať k DPH bez možnosti správnej úvahy daňového úradu. „Objavili sme cestu“ ako sa v súlade so zákonom vyhnúť daňovým licenciám. Na mnohé naše „riešenia a postrehy“ reagoval štát novelizáciami právnych noriem. Nesmierne nás teší, že sa pri príprave právneho prostredia čerpajú podnety, nápady aj z našich odborných článkov, vyjadrení a samozrejme praxe.

Mimoprávna činnosť

Nie sme však len tí, čo chodia na súdy a úrady v kravatách a oblekoch. Nie sme len právnici. Sme taktiež „normálni“ ľudia, ktorí žijú a chcú žiť obyčajný život. Záleží nám na našom Slovensku, jeho prírode, krajine a kultúre. Chceme aby každý projekt, na ktorom participujeme bol prínosom aj pre „nás všetkých“. Snažíme sa podporovať dobré a pre spoločnosť prospešné projekty „pro bono“. Viac o mimoprávnej činnosti našej firmy sa dozviete tu

 

Náš tím

JUDr. Ján Marônek

advokát

+421 238 102 974
maronek@maronekpartners.sk

MGR. KRISTÍNA CHATERNUCHOVÁ
Mgr. Kristína Chaternuchová

právnik

+421 238 102 974
chaternuchova@maronekpartners.sk

Mgr. Michal Predný

advokátsky koncipient

+421 238 102 974
predny@maronekpartners.sk

Mgr. Jana Magnesová

advokátsky koncipient

+421 238 102 974
magnesova@maronekpartners.sk

Mgr. Matúš Čechovič

advokátsky koncipient

+421 238 102 974
cechovic@maronekpartners.sk

Mgr. Katalin Németh

právnik

+421 238 102 974
nemeth@maronekpartners.sk

Barbora Jaseňová

študent práva - paralegal

+421 238 102 974
jasenova@maronekpartners.sk

Soňa Ondrušková

študent práva - paralegal

+421 238 102 974
ondruskova@maronekpartners.sk

Vybrané referencie