Je treba mať vôbec dnes právnika na zmluvy? Na internete je predsa všetko. To je síce pravda, ale sú tieto internetové vzory použiteľné aj na Váš prípad ? Potrebujete niekoho, kto ich zhodnotí, resp. pomôže s prípravou nových? Pomôžeme Vám! Koncipovali a pripomienkovali sme už cez stovky zmlúv.

Kvalitný zmluvný mechanizmus - základ úspechu

Ide o rôzne druhy zmlúv, štandardné aj neštandardné. Snažíme sa zabezpečiť celý zmluvný mechanizmus, čiže utvoriť celé „komplexné klbko“ vzájomných práv a povinností medzi účastníkmi zmluvy. Takéto komplexné riešenie zmluvných vzťahov však nemusí byť (a z praxe ani nebýva) zadefinované iba v jednej zmluve, nakoľko je to de facto nemožné. Spravidla ide o zabezpečenie zakontrahovania a zmluvného ošetrenia celkového projektu (napr. ak developer stavia „bytovku“, tak prípad predaja jedného bytu s jedným klientom sa rieši viacerými zmluvami, napr. rezervačná zmluva, zmluva o budúcej zmluve, budúca „ostrá“ zmluva, atď.). 

Máte otázky k príprave zmlúv ?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0238 102 974 alebo prostredníctvom emailu: info@maronekpartners.sk

Kvalitná zmluva Vám zachráni celý majetok, či vymôže pohľadávku

Zmluvy majú podľa nás „zázračnú schopnosť“. Vďaka ním nielenže „unesiete dôkazné bremeno“ na súde, čo Vám povie asi každý právnik a vlastne to viete i samy. Vďaka nim však viete „preniknúť“ a „využiť“ aj trestné právo. Ako? Nedávno sme riešili pre nášho „stavebného“ klienta spor o zaplatenie jeho pohľadávky voči hlavnému dodávateľovi stavby, keďže bol „len“ v pozícii subdodávateľa. A čo nám najviac pomohlo? Nebola to perfektná dokumentácia, ani výhra na súde, keďže náš dlžník už bol de facto bez majetku. Bola to klauzula „o výhrade vlastníctva“, ktorú sme mu predtým zakomponovali do zmluvy o dielo. „Náš“ dlžník mohol byť vlastníkom „nami“ dodaného diela, resp. mohol ním disponovať v podobe jeho odovzdania investorovi až vtedy, ak „nám“ zaplatí. Keďže tak neurobil a „naše“ dielo odovzdal investorovi, tak sa mohol dopustiť trestného činu sprenevery, pretože disponoval s vecou v rozpore s účelom, na ktorý mu bola odovzdaná (inak povedané, odovzdal „naše“ dielo na čo nebol oprávnený). 


Taktiež investorovi odovzdal stavbu s právnymi vadami. Investor tak nemohol nadobudnúť „čisté“ vlastníctvo k stavbe, keďže mu „chýbali“ parciálne vlastnícke práva k jej časti. A ako „sme dopadli“? Dlžník nám vyplatil celú pohľadávku. Nik predsa nechce byť trestne stíhaný a „riskovať“ z dôvodu právnych vád diela úhradu od investora. Takáto klauzula v zmluve Vás v úhrade určite „uprednostní“ pred inými veriteľmi, ktorí ju žiaľ v zmluve nemajú. Verte nám, máme to odskúšané „na vlastnej koži“. 

Naše zmluvy spájajú právo, ekonomiku a dane

Koncipovanie zmluvy však nie je len o práve, ale aj o ekonomike a daniach. Tie môžu byť navyše pre klientov ešte dôležitejším faktorom, ako samotné právne ošetrenie. Z praxe nám vyplynulo, že práve dane, ekonomika, ale aj iné povinnosti vyžadované štátom sú častým motívom koncipovania zmluvného mechanizmu. Výhodou je, že v našom tíme máme 4 účtovníkov, takže vieme v záujme čo najlepšieho riešenia „spájať“ právo, ekonomiku i dane. Práve tento faktor by mal posúdiť ten, čo zmluvu pre klienta koncipuje, aby nekoncipoval niečo, čo klient nepotrebuje, ale koncipoval to, čo klientovi vzhľadom na jeho preferencie a motív pomôže. A naše skúsenosti? Koncipovali a pripomienkovali sme cez stovku zmlúv, takže sme v tomto segmente „doma“. Stačí si pozrieť naše referencie

Prečo využiť služby našej Advokátskej kancelárie

 • Máme oprávnenie na prípravu zmlúv za odmenu - nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu, ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Spájame právo, ekonomiku a dane - Z praxe vieme, že pohľad právnika, účtovníka a daňového poradcu môže byť diametrálne odlišný. Spolupracujeme s účtovníkmi a daňovými poradcami aby sme pre vás - našich klientov navrhli riešenia, ktoré sú najlepšou kombináciou všetkých týchto pohľadov. 
 • Myslíme za vás a v zmluvách riešime aj budúce možné scénáre vývoja
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť veľa služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.
 • Vzdelávame začínajúcich podnikateľov a zdieľame naše vedomosti - Pravidelne sa vyjadrujeme pre rôzne média - Hospodárske noviny, RTVS, TREND, TA3, Zisk Manažment, ktoré isto uznáte oslovujú len expertov v danej oblasti.  Zároveň sme pre vás pripravili sériu ebookov s hodnotnými radami pre začínajúcich podnikateľov.
 • Výhodné balíčky pre začínajúcich podnikateľov - pri poskytnutí kombinácie služieb - založenie firmy, registrácia ochrannej známky a príprava komplexnej zmluvnej dokumentácie máte nárok na výhodnejšie podmienky. 

Ako prebieha spolupráca s nami

 1. Telefonicky na tel. čísle: +421 238 102 974 alebo prostredníctvom formulára nižšie nás kontaktujte.
 2. Zodpovieme si základné otázky a dohodneme si osobné stretnutie
 3. V závislosti od toho akú zmluvu potrebujete pripraviť vám odporučíme vhodné riešenie 
 4. Po akceptácii cenovej ponuky pripravíme všetky dokumenty potrebné dokumenty a návrhy zmlúv
 5. Budeme pre Vás k dispozícii aj na prípadné pripomienky druhej strany a na ďalšiu spoluprácu
< >

Čo o nás hovoria naši klienti

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Mám záujem o prípravu kvalitnej zmluvnej dokumentácie

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.