Výber vhodnej právnej formy podnikania je veľmi dôležitý

Na každý projekt, na každého klienta „sa hodí“ iná právna forma podnikania. Povedzte nám, čo chcete dosiahnuť a my Vám poradíme akú právnu formu podnikania zvoliť. Okrem zakladania tradičných a najviac využívaných s. r. o. a akciových spoločností vieme pre vás zabezpečiť a poradiť vám aj menej „tradičné“ štruktúry. Poradíme vám návrh vhodnej holdingovej štruktúry, zabezpečíme založenie európskej spoločnosti či družstva. Poradíme ako nastaviť firemnú štruktúru, upraviť spoločenskú zmluvu, prípadne „usporiadať“ vzťahy medzi orgánmi spoločnosti a majiteľmi navzájom.  

Máte záujem o poradenstvo pri výbere vhodnej právnej formy podnikania či návrhu holdingu?

Kontaktujte nás na tel. čísle 0238 102 974 alebo prostredníctvom emailu: info@maronekpartners.sk

Niekoľko tipov akú formu podnikania zvoliť

 • Chcete budiť dojem „veľkého podniku“? Zvoľte si akciovú spoločnosť. Je najvýhodnejšia aj z dôvodu anonymity, budí dojem veľkého podniku a pritom nie je jej založenie a chod omnoho drahší oproti „eseročke“. 
 • Chcete mať výhody eseročky a akciovky zároveň? Založte si družstvo. Myslíme si, že je „hudbou budúcnosti“, hoc mnohí ho považujú už len za prežitok „starých čias“. Ak si však hlbšie preštudujeme jeho právnu úpravu, tak zistíme, že je tam „smiešny“ vklad vo výške od 250 eur, anonymita, čiže nik „nevidí“ vo verejnom registri, kto je členom družstva, rýchly prevod členstva bez zápisu vo verejných registroch vrátane obchodného registra, teda zmena účastníctva v družstve, absencia ručenia za záväzky družstva. Inak povedané, výhody z „eseročky“ a „akciovky“ sa nám hromadia práve v právnej forme družstva.
 • Chcete so svojou spoločnosťou „cestovať“ po Európe? Vyberte si Európsku spoločnosť (SE). Jej výhodou, je možnosť presúvať sídlo po EÚ bez nutnosti jej zrušenia v štáte jej odchodu. Inak povedané, svoje podnikanie „sťahujete“ tam, kde sú najlepšie podmienky
 • Rozbiehate start – up? „Posaďte“ Váš projekt na „najpružnejšiu“ právnu formu j. s. a.  (jednoduchá spoločnosť na akcie). 

Kvalitná spoločenská zmluva je základ

Okrem navrhnutia vhodnej právnej formy podnikania ideme ešte ďalej. Chcete napríklad založiť spoločnosť ? Ak budete jediným majiteľom, tak sa jedná pomerne o ľahkú úlohu. Ak však budete viacerí, tak riešenie môže byť náročnejšie. Prečo? Pretože je dobré upraviť si vzťahy na začiatku podnikania, rozdeliť kompetencie, dohodnúť sa na delení zisku, vykrytí straty, upraviť vzťahy medzi orgánmi spoločnosti, upraviť vzťahy nielen medzi majiteľmi, ale aj postavenie, práva a povinnosti majiteľa vo vzťahu k samotnej spoločnosti atď. Jednoducho sa jedná o nadstavenie „pravidiel hry“, ktoré určujú rámec správania sa v podniku. V praxi sa stáva, že absencia týchto pravidiel máva devastujúci účinok na chod spoločnosti. 

Prečo využiť služby našej Advokátskej kancelárie

 • Máme oprávnenie na poskytovanie právnych služieb- nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu, ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Poznáme výhody každej právnej formy - vieme zakladať všetky - poradíme vám tú, ktorá je pre váš projekt najvhodnejšia - prípadne ich kombináciu. 
 • Máme bohatú prax v zakladaní firiem, od roku 2011 sme ich založili viac ako 1000. 
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove, kde vás radi privítame v našich priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť veľa služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.

Ako prebieha spolupráca s nami

 1. Telefonicky na tel. čísle: +421 238 102 974 alebo prostredníctvom formulára nižšie nás kontaktujte.
 2. Zodpovieme si základné otázky a dohodneme si osobné stretnutie
 3. V závislosti od toho aký podnikateľský nápad chcete zrelizovať vám odporučíme vhodné riešenie 
 4. Po akceptácii cenovej ponuky pripravíme všetky dokumenty potrebné k založeniu vhodnej právnej formy a zabezpečíme založenie danej firmy či skupiny firiem v holdingu. 
 5. Budeme pre Vás k dispozícii aj na ďalšie právne poradenstvo, prípravu zmluvného mechanizmu a poskytovanie iných právnych služieb ak o ne prejavíte záujem. 
< >

Čo o nás hovoria naši klienti

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Mám záujem o poradenstvo pri výbere vhodnej právnej formy

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.