banner

Výber vhodnej právnej formy Vášho podnikania

Obrázok sekcie

Neviete akú právnu formu si na podnikanie zvoliť ?  Navštívte nás! Poradíme Vám, čo je pre Váš projekt najlepšia voľba.

 

Na každý projekt „sa hodí“ iná právna forma podnikania

Ťažiskovú oblasť tvorí právo zakladania a vzniku obchodných spoločností, resp. právo predaja obchodných spoločností. „Baví“ nás uskutočňovať i menej „tradičné“ úlohy, akými sú založenie holdingovej štruktúry, založenie európskej spoločnosti či družstva. Na každý projekt, na každého klienta „sa hodí“ iná právna forma podnikania. Povedzte nám, čo chcete dosiahnuť a my Vám poradíme akú právnu formu podnikania zvoliť. Ako nastaviť firemnú štruktúru, upraviť spoločenskú zmluvu, prípadne „usporiadať“ vzťahy medzi orgánmi spoločnosti a majiteľmi navzájom.  

Ste dvaja a viacerí spoločníci – kvalitná spoločenská zmluva Vám nadstaví „pravidlá hry“ 

Chcete napríklad založiť spoločnosť ? Ak budete jediným majiteľom, tak sa jedná pomerne o ľahkú úlohu. Ak však budete viacerí, tak riešenie môže byť náročnejšie. Prečo? Pretože je dobré upraviť si vzťahy na začiatku podnikania, rozdeliť kompetencie, dohodnúť sa na delení zisku, vykrytí straty, upraviť vzťahy medzi orgánmi spoločnosti, upraviť vzťahy nielen medzi akcionármi, ale aj postavenie, práva a povinnosti akcionára vo vzťahu k samotnej spoločnosti atď. Jednoducho sa jedná o nadstavenie „pravidiel hry“, ktoré určujú rámec správania sa v podniku. V praxi sa stáva, že absencia týchto pravidiel máva devastujúci účinok na chod spoločnosti. 

Právne vzťahy vo firme si nechajte nadstaviť advokátom s poistením 

Klient má dve možnosti. Zaplatí menej, „riskne to“ a najme si na založenie spoločnosti „nejaký“ subjekt z internetu bez advokátskej licencie. Druhá je síce o niečo drahšia, avšak klientovi zaručí istotu v právnych vzťahoch v podniku. Táto istota je garantovaná aj povinným poistením našej advokátskej kancelárie na poistnú sumu 1,5 mil. eur. 

Spájame právo, ekonomiku a dane 

Založenie spoločnosti však nie je len o práve, ale aj o ekonomike a daniach. Tie môžu byť navyše ešte dôležitejším faktorom, ako samotné právne ošetrenie. Z praxe nám vyplynulo, že práve dane, odvody, celková platobná zaťaženosť podnikateľa štátom je najčastejším motívom zakladania inej, druhej spoločnosti či zmeny právnej formy podnikania. Výhodou je, že v našom tíme máme 4 účtovníkov, takže vieme v záujme čo najlepšieho riešenia „spájať“ právo, ekonomiku i dane. Práve tento faktor by mal posúdiť ten, čo pre klienta právnu formu podnikania vyberá, aby nevybral niečo, čo klient nepotrebuje, ale vybral to, čo klientovi vzhľadom na jeho preferencie a motív pomôže.

Cena

V zmysle zákona o advokácii nemôžeme uvádzať ceny našich služieb na internete. Špecializáciou len na určité druhy práva sme v nich „doma“ a vieme poskytnúť kombináciu najvyššej odbornosti a priaznivej ceny. Zavolajte nám na tel. číslo: +421 238 102 974 kde sa okamžite dozviete cenu resp. zodpovieme všetky vaše otázky. Prípadne využite formulár nižšie a my sa vám ozveme naspäť.

 

Niekoľko „tipov“ pre Vás:  

  • Chcete budiť dojem „veľkého podniku“? Zvoľte si akciovú spoločnosť. Je najvýhodnejšia aj z dôvodu anonymity, budí dojem veľkého podniku a pritom nie je jej založenie a chod omnoho drahší oproti „eseročke“. 
  • Chcete mať výhody eseročky a akciovky zároveň? Založte si družstvo. Myslíme si, že je „hudbou budúcnosti“, hoc mnohí ho považujú už len za prežitok „starých čias“. Ak si však hlbšie preštudujeme jeho právnu úpravu, tak zistíme, že pri družstve sa neplatí daňová licencia, je tam „smiešny“ vklad vo výške od 250 eur, anonymita, čiže nik „nevidí“ vo verejnom registri, kto je členom družstva, rýchly prevod členstva bez zápisu vo verejných registroch vrátane obchodného registra, teda zmena účastníctva v družstve, absencia ručenia za záväzky družstva. Inak povedané, výhody z „eseročky“ a „akciovky“ sa nám hromadia práve v právnej forme družstva.
  • Chcete so svojou spoločnosťou „cestovať“ po Európe? Vyberte si Európsku spoločnosť (SE). Jej výhodou, je možnosť presúvať sídlo po EÚ bez nutnosti jej zrušenia v štáte jej odchodu. Inak povedané, svoje podnikanie „sťahujete“ tam, kde sú najlepšie podmienky
  • Rozbiehate start – up? „Posaďte“ Váš projekt na „najpružnejšiu“ právnu formu JAS (jednoduchá akciová spoločnosť). 
Kontaktný formulár

Mám záujem o konzultáciu/ cenovú ponuku/ zodpovedanie otázok


books background image

Klienti o nás hovoria

Vybrané referencie

Advokátska kancelária Marônek&Partners v médiách