banner

Akvizície, predaj (kúpa) podniku, transakčné poradenstvo

Obrázok sekcie

Ste investor a chcete kúpiť firmu? Alebo ste predávajúci a chcete firmu predať? Poradíme Vám s určením jej hodnoty, nájdeme kupujúceho/predávajúceho, zabezpečíme právny a účtovný audit a zastrešíme celú transakciu. Máme bohaté skúsenosti a referencie. Zavolajte nám na tel číslo: +421 238 102 974 alebo si dohodnime stretnutie. 

 

Ponuka overených firiem s prevádzkou

Ste investor? Chcete kúpiť „zabehnutú“ firmu? Ponuku overených firiem s prevádzkou nájdete tu. Prípadne ste si už našli podnik, do ktorého chcete vstúpiť po vlastnej línii. Hľadáte však niekoho, kto Vám s prevzatím firmy pomôže? Využite služby našej advokátskej kancelárie s tímom účtovníkov, ktorá má v tejto oblasti mnohoročné skúsenosti. 

Ste predávajúci? Chcete predať „zabehnutú“ firmu? Chcete byť zaradený do ponuky overených firiem s prevádzkou, ktorých predaj odporúčame a zastrešujeme? Pomôžeme Vám! V rámci transakčného poradenstva pomáhame aj tým, ktorí chcú svoju spoločnosť predať.  

Ako ohodnotiť predávanú/kupovanú firmu 

Momentálne pracujeme na akvizícii firiem v oblasti strojárenstva, priemyslu a dopravy. Viete ako ohodnotiť firmu? Najlepšie je „spojiť“ majetkovú a výnosovú metódu ocenenia podniku, získate najpresnejšiu hodnotu. Viete ako predísť vykradnutiu „know –how“? Predávajúci chce predať, kupujúci kúpiť. Čo ak je však kupujúci z konkurencie a zaujíma ho pod zámienkou kúpy podniku len know – how predávajúceho? Aké informácie odkryť a aké nechať v utajení? Ako zabezpečiť mlčanlivosť o „citlivých“ ekonomických veličinách vyplývajúcich z účtovných zostáv? Ako kupujúcemu zvýšiť istotu, že subjekt ktorý kupuje je naozaj taký „aký ho vidí“ a nielen „skreslená a číslami nafúknutá bublina“? Vitajte „vo svete akvizícii a transakčného poradenstva“, kde s nami nájdete odpovede.

Transakčné poradenstvo 

Ako sme sa k transakčnému poradenstvu „dostali“ ? Cez nášho klienta. Medzi našich klientov patrí aj spoločnosť M2 Business, ktorá bola „medzi prvými“ na trhu so zakladaním, predajom a správou obchodných spoločností. „Dodávame“ pre ňu „korporátne know-how“. I vďaka nám jej pribudlo do portfólia množstvo spoločností so statusom ready – made s DPH. Ako prvý na trhu sme spoločne spustili predaj tzv. starších neaktívnych spoločností, v ktorých uskutočňujeme právne audity a due diligence. Naša osemročná spolupráca od bežných, prvotných služieb ako je zakladanie a predaje spoločností, „prerástla“ do transakčného poradenstva a zastrešovania predaja veľkých podnikov s prevádzkou.

Akvizícia spoločnosti je o práve, ekonomike a daniach 

Akvizícia spoločnosti, či už eseročky alebo akejkoľvek inej, však nie je len o práve, ale aj o ekonomike a daniach. Tie môžu byť navyše ešte dôležitejším faktorom, ako samotné právne ošetrenie. Výhodou je, že v našom tíme máme 4 účtovníkov, takže vieme v záujme čo najlepšieho riešenia „spájať“ právo, ekonomiku i dane.

Právne služby za odmenu môže poskytovať len advokát. Neriskujte

A ešte je tu „jedna vec“. Právne služby za odmenu, vrátane spisovania listín o právnych úkonoch a zastupovanie pred štátnymi orgánmi, môže poskytovať len advokát. Len ten je autorizovaným subjektom s licenciou. Ak „to robí“ niekto bez takejto licencie, tak to uskutočňuje neoprávnene. Riskuje tak trestné stíhanie za neoprávnené podnikanie v zmysle § 251 Trestného zákona. Je to teda na Vás, či budete „riskovať opletačky“ s políciou, ktorá v poslednom čase zaznamenala množstvo trestných oznámení od Slovenskej advokátskej komory zameraných práve voči takýmto konaniam.

Cena

V zmysle zákona o advokácii nemôžeme uvádzať ceny našich služieb na internete. Špecializáciou len na určité druhy práva sme v nich „doma“ a vieme poskytnúť kombináciu najvyššej odbornosti a priaznivej ceny. Zavolajte nám na tel. číslo: +421 238 102 974 kde sa okamžite dozviete cenu resp. zodpovieme všetky Vaše otázky. Prípadne využite formulár nižšie a my sa Vám ozveme naspäť.

Kontaktný formulár

Mám záujem o konzultáciu/ cenovú ponuku/ zodpovedanie otázok


books background image

Klienti o nás hovoria

Vybrané referencie

Advokátska kancelária Marônek&Partners v médiách