banner

Cezhraničné zlúčenie

Obrázok sekcie

Chcete svoju firmu „presídliť“ do iného štátu ? Nemáte však vyhovujúcu právnu formu SE (Európska spoločnosť)? Máme pre Vás riešenie a pomôžeme Vám !

Chcete firmu rýchlo zrušiť? Nechcete podstupovať likvidáciu, resp. iné formy zrušenia aj z dôvodu, že dlho trvajú? Máme pre Vás riešenie! Vašu spoločnosť môžeme zrušiť i bez likvidácie. 

Zavolajte nám na tel. číslo: +421 238 102 974 a dohodnime si konzultáciu

 

Cezhraničná fúzia = zlúčenie slovenskej spoločnosti so zahraničnou spoločnosťou

V tomto prípade dochádza k pohlteniu slovenskej spoločnosti inou zahraničnou spoločnosťou. V prípade, ak má zahraničná osoba sídlo v štáte, kde je zjednodušený proces zrušenia a výmazu spoločnosti z obchodného registra, možno takýmto spôsobom „obísť“ komplikovanú právnu úpravu pri zrušení spoločnosti na Slovensku. Samozrejme, tento proces predstavuje najkomplikovanejší spôsob fúzie spoločnosti, nakoľko treba kooperovať s dvoma registrovými súdmi. 

Ako spoločnosť cezhranične „sfúzovať“?

Klient má dve možnosti. Zaplatí menej, „riskne to“ a najme si na zlúčenie spoločnosti „nejaký“ subjekt z internetu bez advokátskej licencie. Druhá je síce o niečo drahšia, avšak klientovi zaručí istotu v právnych vzťahoch. Táto istota je aj garantovaná povinným poistením našej advokátskej kancelárie na poistnú sumu 1,5 mil. eur. 

Spájame právo, ekonomiku a dane

Zlúčenie spoločnosti, či už eseročky alebo akejkoľvek inej, však nie je len o práve, ale aj o ekonomike a daniach. Tie môžu byť navyše ešte dôležitejším faktorom ako samotná znalosť práva. Je predsa nutné pracovať s účtovníctvom, pripraviť napríklad mimoriadnu účtovnú závierku a komunikovať s účtovníkom. Výhodou je, že v našom tíme máme 4 účtovníkov, takže vieme v záujme čo najlepšieho riešenia „spájať“ právo, ekonomiku i dane.  

Cezhraničné zlúčenie za odmenu môže poskytovať len advokát. Neriskujte

A ešte je tu „jedna vec“. Právne služby za odmenu, vrátane spisovania listín o právnych úkonoch a zastupovanie pred štátnymi orgánmi, môže poskytovať len advokát. Len ten je autorizovaným subjektom s licenciou. Ak „to robí“ niekto bez takejto licencie, tak to uskutočňuje neoprávnene. Riskuje tak trestné stíhanie za neoprávnené podnikanie v zmysle § 251 Trestného zákona. Je to teda na Vás, či budete „riskovať opletačky“ s políciou, ktorá v poslednom čase zaznamenala množstvo trestných oznámení od Slovenskej advokátskej komory zameraných práve voči takýmto konaniam.

Cena za realizáciu cezhraničnej fúzie

V zmysle zákona o advokácii nemôžeme uvádzať ceny našich služieb na internete. Špecializáciou len na určité druhy práva sme v nich „doma“ a vieme poskytnúť kombináciu najvyššej odbornosti a priaznivej ceny. Zavolajte nám na tel. číslo: +421 238 102 974 kde sa okamžite dozviete cenu resp. zodpovieme všetky Vaše otázky. Prípadne využite formulár nižšie a my sa Vám ozveme naspäť.

Naša prax v oblasti cezhraničných fúzií 

A naše skúsenosti? Zlučovali sme spoločnosti do Česka aj Maďarska, takže sme v tomto segmente „doma“. Naše skúsenosti dokazujú naše referencie. Samozrejme, pri našej práci aplikujeme zaručený elektronický podpis šetrí na súdnych, notárskych prípadne iných poplatkoch. 

Ako prebieha cezhraničné zlúčenie 

  1. Po akceptácii cenovej ponuky sa dohodneme na termíne konzultácie. 
  2. Na základe Vašej predstavy a dodaných údajov pripravíme dokumenty potrebné na zlúčenie spoločnosti. 
  3. Dokumenty podpíšete v sídle našej advokátskej kancelárie, kde zabezpečíme i prítomnosť notára. Prípadne na diaľku – ak Vám to bude viac vyhovovať. Ďalej sa už o nič nestaráte.
  4. Zlúčenie zapíšeme do obchodného registra a oznámime na daňovom úrade.
  5. Odovzdáme Vám všetky dokumenty 
  6. V prípade Vášho záujmu Vám dodatočne poskytneme iné právne služby.   
Kontaktný formulár

Mám záujem o konzultáciu/ cenovú ponuku/ zodpovedanie otázok


books background image

Klienti o nás hovoria

Vybrané referencie

Advokátska kancelária Marônek&Partners v médiách