banner

UKONČENIE PODNIKANIA

Obrázok sekcie

Potrebujete zrušiť firmu ? Pomôžeme Vám ! Stovky prípadov v oblasti zrušenia a výmazu spoločnosti nám dodali praktické know-how. 

PRÁVNE PORADENSTVO V TEJTO OBLASTI:

 

Z dôvodu zavedenia daňových licencií je čoraz väčší dopyt po službách zániku obchodných spoločností. Ak je jedným z dôvodov zrušenia Vašej spoločnosti aj daňová licencia, viete ktorý spôsob zrušenia je pre Vás najlacnejší ? Nie je to zlúčenie, likvidácia, ani zrušenie podnetom ex offo, ale návrh na zrušenie spoločnosti súdom. Prečo ? Pretože, ak sa podá návrh na zrušenie súdom (nie podnet na zrušenie ex offo), tak podnikateľ neplatí za zdaňovacie obdobie v ktorom podal návrh na zrušenie daňovú licenciu. Ak by teda klient k nám prišiel do kancelárie vo veci zrušenia jeho neaktívnej spoločnosti bez majetku v decembri 2016, tak mu odporučíme návrh na zrušenie, pretože nemusí „zbytočne“ platiť  daňovú licenciu vo výške 480/960,- Eur (pri zrušení formou likvidácie by daňovú licenciu uhradiť musel).

Máte projekt, firmu, nápad a chcete ich predať ? Neviete ako a bojíte sa rizík ? Pomôžeme Vám aj s tým. Právne sme zastrešovali desiatky predajov firiem, čiže vieme čom nás čaká a na čo si dať pozor. 

Plánujete akvizíciu väčšieho podniku ? Viete ako ohodnotiť podnik ? Najlepšie je „spojiť“ majetkovú a výnosovú metódu, získate najpresnejšiu hodnotu podniku. Aj v tejto oblasti „sme doma“. Momentálne pracujeme na akvizícii väčších firiem v oblasti strojárenstva, priemyslu a dopravy.

A čím sa oproti iným právnikom ešte líšime ? Tým, že máme v tíme aj účtovníkov. Vieme tak „spojiť“ právo a ekonomiku, a predložiť najlepšie riešenie aj z pohľadu daní. 

testimonial img

Klienti o nás hovoria

Vybrané referencie

Kontaktný formulár

Mám záujem o konzultáciu/ cenovú ponuku/ zodpovedanie otázok


Advokátska kancelária Marônek&Partners v médiách