banner

Zastupovanie pred SPF

Obrázok sekcie

Chcete kúpiť alebo prenajať pôdu od štátu? Chcete stanovisko či vyjadrenie od SPF (Slovenský pozemkový fond)? Pomôžeme Vám!  Zavolajte nám na tel. číslo +421 238 102 974 a dohodnime si konzultáciu. 

 

Stanovisko od SPF? Žiaden problém.

V rámci Vášho projektu, či už stavebného, poľnohospodárskeho či iného, môžete potrebovať vyjadrenia či stanoviská od SPF. „Najväčšou prekážkou“ v realizácii Vášho zámeru môže byť tak práve SPF (Slovenský pozemkový fond), ktorý spravuje pôdu vo vlastníctve SR, ale aj pôdu neznámych občanov SR. Ako správca sa vyjadruje k rôznym konaniam, pričom získať od neho stanovisko môže byť niekedy „nad ľudské sily“. My však bojujeme aj na tomto „fronte“ a myslíme, že zatiaľ veľmi úspešne, čoho dôkazom je už množstvo vydaných kladných stanovísk.

Na stanovisko od SPF už nemusíte čakať „roky“

SPF z praxe rozhoduje veľmi dlho a ako podklad k svojmu rozhodnutiu potrebuje nemalé množstvo podkladov, častokrát vrátane znaleckých posudkov. Dobre spracovaná žiadosť so zabezpečením správneho podkladu pre jeho rozhodnutie a správny postup, Vám zabezpečí nielen kladné rozhodnutie, ale aj „ušetrí“ mesiace a ba možno aj roky, pokiaľ sa dopracujete k „želanému“ výsledku.  

Komunikáciu so SPF nechajte na advokáta s poistením 

Hľadáte niekoho, kto Vám s vyššie uvedeným pomôže? Máte dve možnosti. Zaplatíte menej, risknete to a najmete si „nejaký“ subjekt z internetu bez advokátskej licencie. Druhá je síce o niečo drahšia, avšak klientovi zaručí istotu v právnych vzťahoch v podniku. Táto istota je garantovaná aj povinným poistením našej advokátskej kancelárie na poistnú sumu 1,5 mil. eur. 

Zastupovať Vás pred úradmi za odmenu môže len advokát. Neriskujte

A ešte je tu „jedna vec“. Kto Vás vôbec môže zastupovať pred obcou a štátnymi orgánmi? Právne služby za odmenu, vrátane spisovania listín o právnych úkonoch a zastupovanie pred štátnymi orgánmi, môže poskytovať len advokát. Len ten je autorizovaným subjektom s licenciou. Ak „to robí“ niekto bez takejto licencie, tak to uskutočňuje neoprávnene. Riskuje tak trestné stíhanie za neoprávnené podnikanie v zmysle § 251 Trestného zákona. Je to teda na Vás, či budete „riskovať opletačky“ s políciou, ktorá v poslednom čase zaznamenala množstvo trestných oznámení od Slovenskej advokátskej komory zameraných práve voči takýmto konaniam. 

Cena

V zmysle zákona o advokácii nemôžeme uvádzať ceny našich služieb na internete. Špecializáciou len na určité druhy práva sme v nich „doma“ a vieme poskytnúť kombináciu najvyššej odbornosti a priaznivej ceny. Zavolajte nám na tel. číslo: +421 238 102 974, kde sa okamžite dozviete cenu resp. zodpovieme všetky Vaše otázky. Prípadne využite formulár nižšie a my sa Vám ozveme naspäť.

Naše skúsenosti

A naše skúsenosti ? Vybavili sme desiatky kladných vyjadrení od SPF,  takže sme v tomto segmente „doma“. Stačí si pozrieť naše referencie.

Ako prebieha vybavenie Vašej veci na SPF 

  1. Po akceptácii cenovej ponuky sa dohodneme na termíne Vašej návštevy u nás v kancelárii.  
  2. Na základe Vašej predstavy a dodaných údajov pripravíme dokumenty potrebné na vybavenie Vašej veci na SPF.
  3. Dokumenty podpíšete v sídle našej advokátskej kancelárie, prípadne na diaľku – ak Vám to bude viac vyhovovať a bude to možné. Ďalej sa už o nič nestaráte.
  4. Vybavíme Vašu vec na SPF.
  5. Odovzdáme Vám všetky dokumenty 
  6. V prípade vášho záujmu Vám namodelujeme zmluvy, vymôžeme pohľadávky, resp. poskytneme iné právne služby.  
Kontaktný formulár

Mám záujem o konzultáciu/ cenovú ponuku/ zodpovedanie otázok


books background image

Klienti o nás hovoria

Vybrané referencie

Advokátska kancelária Marônek&Partners v médiách