banner

POZEMKY A NEHNUTEĽNOSTI

Obrázok sekcie

Potrebujete previesť pozemok, dom, byt či inú nehnuteľnosť ? Pomôžeme Vám. Zrealizovali sme stovky prípadov. Viete, čo je našou výhodou ? Sme autorizovaní na prevody nehnuteľností, čo v praxi znamená, že na overenie totožnosti zmluvnej strany nepotrebujeme notára. 

PRÁVNE PORADENSTVO V TEJTO OBLASTI:

 

Potrebujete previesť pozemok, dom, byt či inú nehnuteľnosť ? Pomôžeme Vám. Zrealizovali sme stovky prípadov. Viete, čo je našou výhodou ? Sme autorizovaní na prevody nehnuteľností, čo v praxi znamená, že na overenie totožnosti zmluvnej strany nepotrebujeme notára. Môžeme teda s autorizačnou knihou a samotnou zmluvou navštíviť účastníka prevodu aj u neho doma vo večerných hodinách aj cez víkend. To je nesporná výhoda najmä pri vysporiadaní parcely, ktorú vlastní aj desať subjektov (v praxi je nesmierne komplikované chodiť s každým účastníkom k notárovi v pracovné dni).

Myslíte, že stanovisko od Slovenského pozemkového fondu je problém ? Nechajte to na nás a my Vám pomôžeme aj s SPF. 

Plánujete výstavbu, developerský projekt či rozparcelovanie pôdy a jej konverziu na stavebné pozemky ? Máme bohaté skúsenosti aj v oblasti zmluvného zastrešenia výstavby a celkového inžinieringu. 

Na projekty sa nepozeráme len „očami“ právnika. V našom tíme sú aj účtovníci, a teda celé zastrešenie projektu by malo vyhovovať aj ekonomike, najmä daniam. A keďže máme majetkový podiel aj v menšej stavebnej spoločnosti, tak vieme aj ako funguje „business“ v stavebnom priemysle. Pozeráme sa teda na projekt ako právnici, účtovníci aj stavbári. 

Chcete byť farmárom ? Avšak poľnohospodárske družstvo Vám bráni prístup k pôde. Navrhuje Vám uzatvoriť zmluvu na 10 či viac rokov ? Neviete ako takúto zmluvu ukončiť ? Viete ako získať náhradné pozemky od družstva ? Chcete žiadať dotácie na poľnohospodársku činnosť, avšak neviete na čo máte vôbec nárok a kde ho uplatniť ? Pomôžeme Vám aj  v tejto oblasti. Naše „pilotné“ projekty v oblasti výkupu pôdy, jej následného scelovania, vyčlenenia užívania od družstva, žiadania podpory za účelom založenia sadov a fariem sme realizovali v oblasti Myjavských kopaníc. Dúfame, že už čoskoro sa pochválime prvými fotkami založených sadov, ktoré sme z pohľadu práva a ekonomiky zastrešovali. 

testimonial img

Klienti o nás hovoria

Vybrané referencie

Kontaktný formulár

Mám záujem o konzultáciu/ cenovú ponuku/ zodpovedanie otázok


Advokátska kancelária Marônek&Partners v médiách