banner

Prechodný pobyt na účely podnikania

Obrázok sekcie

Máte známeho, ktorý má záujem podnikať na území SR a potrebuje za týmto účelom vybaviť prechodný pobyt? Poradíme Vám či založiť živnosť, založiť firmu alebo kupovať už založenú ready made? Odborne zastrešíme celý proces. Zavolajte nám na tel. číslo +421 238 102 974 a dohodnime si konzultáciu.

 

Získame pre Vás povolenie na pobyt

Chcete na území SR podnikať a potrebujete k tomu vybaviť prechodný pobyt? Existujú tri možnosti: živnosť, založenie spoločnosti alebo kúpa spoločnosti. Čím sa tieto možnosti líšia? Rozdiel je v tom, že pri prvých dvoch (živnosť, založenie spoločnosti) je nutné spracovať podnikateľský plán, ktorý cudzinecká polícia zašle na vyjadrenie Ministerstvu hospodárstva SR. Riešili sme prípad zahraničného subjektu, ktorého spoločnosť dodávala špeciálne služby jadrovej elektrárni v Mochovciach, teda bolo zrejmé, že udelenie pobytu na účely podnikania takejto osoby bolo v záujme hospodárstva SR, čiže aj výstup komisie z MH SR bol kladný. Otvorenie malej prevádzky však nemusí byť „až tak“ významné, a teda stanovisko MH SR môže byť i záporné. 

„Dá sa to“ aj bez vyjadrenia MH SR

Ako však konanie pred MH SR „obísť? Tým, že využijete tretiu možnosť a kúpite si už založenú spoločnosť, tzv. ready made spoločnosť. V takomto prípade sa nevyžaduje stanovisko MH SR a po predložení všetkých zákonom vyžadovaných dokumentov nemá cudzinecká polícia inú možnosť, než udeliť prechodný pobyt (v prípade založenia novej spoločnosti, či živnosti by záporné stanovisko MH SR mohlo znamenať zamietnutie žiadosti o udelenie pobytu). 

Komunikáciu s cudzineckou políciou nechajte na advokáta s poistením 

Hľadáte niekoho, kto Vám s tým pomôže? Máte dve možnosti. Zaplatíte menej, risknete to a najmete si „nejaký“ subjekt z internetu bez advokátskej licencie. Druhá je síce o niečo drahšia, avšak klientovi zaručí istotu v právnych vzťahoch v podniku. Táto istota je garantovaná aj povinným poistením našej advokátskej kancelárie na poistnú sumu 1,5 mil. eur. Výhodou je, že v našom tíme máme 4 účtovníkov, takže vieme v záujme čo najlepšieho riešenia „spájať“ právo, ekonomiku i dane. Práve tento faktor by mal klient posúdiť. V živnosti, založenej či kúpenej spoločnosti je nutné predsa viesť účtovníctvo. A naše skúsenosti? Na území SR sme vybavili desiatky povolení na pobyt, takže sme v tomto segmente „doma“. 

Zastupovať Vás pred cudzineckou políciou za odmenu môže len advokát. Neriskujte

A ešte je tu „jedna vec“. Kto Vás vôbec môže zastupovať pred cudzineckou políciou? Právne služby za odmenu, vrátane spisovania listín o právnych úkonoch a zastupovanie pred štátnymi orgánmi, môže poskytovať len advokát. Len ten je autorizovaným subjektom s licenciou. Ak „to robí“ niekto bez takejto licencie, tak to uskutočňuje neoprávnene. Riskuje tak trestné stíhanie za neoprávnené podnikanie v zmysle § 251 Trestného zákona. Je to teda na Vás, či budete „riskovať opletačky“ s políciou, ktorá v poslednom čase zaznamenala množstvo trestných oznámení od Slovenskej advokátskej komory zameraných práve voči takýmto konaniam. 

Cena

V zmysle zákona o advokácii nemôžeme uvádzať ceny našich služieb na internete. Špecializáciou len na určité druhy práva sme v nich „doma“ a vieme poskytnúť kombináciu najvyššej odbornosti a priaznivej ceny. Zavolajte nám na tel. číslo: +421 238 102 974, kde sa okamžite dozviete cenu resp. zodpovieme všetky Vaše otázky. Prípadne využite formulár nižšie a my sa Vám ozveme naspäť.

Naše skúsenosti

A naše skúsenosti? Na území SR sme vybavili desiatky povolení na pobyt, takže sme v tomto segmente „doma“. Stačí si pozrieť naše referencie.

Ako prebieha vybavenie Vášho pobytu   

  1. Po akceptácii cenovej ponuky sa dohodneme na termíne Vašej návštevy u nás v kancelárii.  
  2. Na základe Vašej predstavy a dodaných údajov pripravíme dokumenty potrebné na vybavenie pobytu.
  3. Dokumenty podpíšete v sídle našej advokátskej kancelárie, prípadne na diaľku – ak Vám to bude viac vyhovovať a bude to možné. Ďalej sa už o nič nestaráte.
  4. Vybavíme Vám povolenie na pobyt.
  5. Odovzdáme Vám všetky dokumenty spolu s faktúrou, ktorú v lehote splatnosti uhradíte.
  6. V prípade vášho záujmu Vám poskytneme iné právne služby. 
Kontaktný formulár

Mám záujem o konzultáciu/ cenovú ponuku/ zodpovedanie otázok


books background image

Klienti o nás hovoria

Vybrané referencie

Advokátska kancelária Marônek&Partners v médiách