Predĺžime Vám Váš pobyt na území SR

Máte na účely podnikania už povolený pobyt, avšak končí Vám jeho platnosť? Potrebujete Vaše povolenie na pobyt obnoviť? Pomôžeme Vám! Zaujímajú Vás otázky vo veci obnovy Vášho pobytu? Napríklad či musí byť žiadosť o obnovu pobytu v čase jej podania kompletná? Alebo či po podaní žiadosti o obnovu pobytu môžete legálne zotrvať na území SR, hoc Vášmu povoleniu na pobyt uplynula už platnosť? 

Žiadosť nemusí byť kompletná a oprávňuje Vás zotrvať na území SR

Na rozdiel od prvej žiadosti o udelenie prechodného pobytu na účely podnikania, nemusí byť žiadosť o obnovenie prechodného pobytu na účely podnikania v čase jej podania kompletná, resp. cudzinecká polícia túto žiadosť nemôže odmietnuť v prípade, že chýba niektorý z požadovaný dokladov. V takom prípade cudzinecká polícia žiadosť prijme a konanie na primeraný čas preruší, a pokračuje v ňom až po doložení všetkých potrebných dokladov. Počas prerušeného konania 90-dňová lehota na rozhodnutie vo veci neplynie.

Po podaní žiadosti o obnovenie prechodného pobytu vydá cudzinecká polícia žiadateľovi potvrdenie o podaní žiadosti. Toto potvrdenie po predložení iného dokladu totožnosti (napr. pasu, vodičského preukazu, a pod.) oprávňuje žiadateľa zotrvať na území Slovenskej republiky do času rozhodnutia o jeho žiadosti. Ak ale územie SR opustí, nemôže na základe tohto dokladu legálne vstúpiť na územie SR

Potrebujete vybaviť prechodný pobyt ?

Zavolajte nám na tel. číslo 0238 102 974 alebo napíšte email na: info@maronekpartners.sk

Zastupovať Vás pred cudzineckou políciou môže len advokát

Právne služby za odmenu, vrátane spisovania listín o právnych úkonoch a zastupovanie pred štátnymi orgánmi, môže poskytovať len advokát. Len ten je autorizovaným subjektom s licenciou. Ak „to robí“ niekto bez takejto licencie, tak to uskutočňuje neoprávnene. Riskuje tak trestné stíhanie za neoprávnené podnikanie v zmysle § 251 Trestného zákona. Je to teda na Vás, či budete „riskovať opletačky“ s políciou, ktorá v poslednom čase zaznamenala množstvo trestných oznámení od Slovenskej advokátskej komory zameraných práve voči takýmto konaniam. 

Prečo obnoviť prechodný pobyt cez našu Advokátsku kanceláriu

 • Máme oprávnenie na poskytovanie právnych služieb - nič neriskujete - ako advokátska kancelária máme samozrejme na poskytovanie právnych služieb licenciu. Neriskujete tak prípadné opletačky s políciou, ktoré hrozia klientom "subjektov z internetu", ktoré na poskytovanie právnych služieb za odmenu nemajú oprávnenie.
 • Máme skúsenosti a prax vo vybavovaní prechodných pobytov 
 • Osobné stretnutia a konzultácie v príjemnom prostredí - sídlime v Bratislave Ružinove v novostavbe, kde vás radi privítame v našich nádherných priestoroch.
 • Konzultácie a pomoc aj na diaľku - aj keď preferujeme osobné stretnutia vieme poskytnúť väčšinu služieb aj na diaľku s využitím moderných technológií. 
 • Nič neriskujete - sme poistení na 1 500 000€ - ako advokátska kancelária sme samozrejme poistení na škody spôsobené pri výkone povolania. Od roku 2010 sme však túto poistku ešte nemuseli využiť, čo tiež dokazuje precíznosť a kvalitu nami odvedenej práce.
 • Vzdelávame začínajúcich podnikateľov a zdieľame naše vedomosti - Pravidelne sa vyjadrujeme pre rôzne média - Hospodárske noviny, RTVS, TREND, TA3, Zisk Manažment, ktoré isto uznáte oslovujú len expertov v danej oblasti.  Zároveň sme pre vás pripravili sériu ebookov s hodnotnými radami pre začínajúcich podnikateľov.

Postup ako vybavujeme prechodné pobyty

 1. Telefonicky na tel. čísle: +421 238 102 974 alebo prostredníctvom formulára nižšie nás kontaktujte.
 2. Zodpovieme si základné otázky a pripravíme pre vás konkrétnu cenovú ponuku. 
 3. Po akceptácii cenovej ponuky sa dohodneme na termíne Vašej návštevy u nás v kancelárii.  
 4. Na základe Vašej predstavy a dodaných údajov pripravíme dokumenty potrebné na obnovenie pobytu.
 5. Dokumenty podpíšete v sídle našej advokátskej kancelárie, prípadne na diaľku – ak Vám to bude viac vyhovovať a bude to možné. Ďalej sa už o nič nestaráte.
 6. Pomôžeme Vám s obnovením pobytu.
 7. Odovzdáme Vám všetky dokumenty spolu s faktúrou, ktorú v lehote splatnosti uhradíte.
 8. V prípade vášho záujmu Vám poskytneme iné právne služby. 
< >

Čo o nás hovoria naši klienti

všetky referencie


všetky referencie

Vybrané referencie

VŠETKY REFERENCIE

Marônek&Partners v médiách

 • Finweb
 • Plus 7 dní
 • TA3
 • Hospodárske noviny
 • Trend
 • RTVS
VŠETKY PUBLIKÁCIE

Mám záujem o vybavenie prechodného pobytu

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.